25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 8 listopada 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 8 listopada 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
08.11.2020.

XXXII NIEDZIELA  W CIĄGU ROKU 8 listopada 2020

1. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz! Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „pomoc Kościołowi w potrzebie”

2. W środę 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.  Uroczysta msza Święta w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona we środę 11 listopada o godz. 9:30.

3. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.

4. W naszym kościele przez cały listopad w niedziele przed Mszami Świętymi modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Pamiętajmy o naszym obowiązku modlitwy za zmarłych.

• 11 XI – Święty Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours;
  • 12 XI – Święty Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe).

Poniedziałek Odpust ku czci św. Teodora

+Józef  Węgliński (13r.),Stanisława, Jan, Antonina, Paweł z rodz. Węglińskich i Drumblewskich

+Stanisław Jędrej (21r.), Marek Jędrej

za parafian

+Stanisław Wiesław Muciek (15 m-c)

+Stanisław Żak  (11m-c)

+Stanisław Mirosław

+Stanisława Mirosław  (4m-c)

w intencji naszej Ojczyzny

+Wiesława (r.), Stanisław Więckowscy, Jan Maria Hetman

+Stanisław Rusek (6m-c)

+Stanisława Grelowska (1r.)

+Stanisław Staniak (1r.)

+Janina, Marian, Zbigniew Czępińscy, Tadeusz, Jan  z Mirosławów zm. z rodz. Plutów i Czępińskich

+Danuta Kołodziejczyk (6r.), Stanislaw Kolodziejczyk, Maria, Rozalia, Marian, Marianna

+Józefa (2r.), Czesław (10r.) Wartacz

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

+Janina Walczak (8r.), zm. z rodz. Pyziów i Deptów

+Bronisław Baranowski (11r.)

+Józefa, Władysław z rodz. Wójcików, Maria, Irena, Czesław z Bednarczyków i zm. z rodz. Wójcików i Chudzików

+Jan Sapała (25r.), i zm. z rodz. Sapałów

7. W dniu jutrzejszym 9 listopada przypada w naszej parafii odpust ku czci św. Teodora. Msze Święte w godzinach o 8:00, 9:30, 12:00, i 17:00. Suma odpustowa o godz. 12:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy zwłaszcza o godz. 12:00.

8. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na chodnik z kostki brukowej. Wpłynęło od ostatniej niedzieli 800 zł. Złożyło tę ofiarę 8 osób.

Zmieniony ( 08.11.2020. )