25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 22 listopada 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 22 listopada 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
22.11.2020.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 22 listopada 2020

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

2. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również, a może przede wszystkim w życie społeczne. Członkowie Akcji Katolickiej starają się w swoim życiu zawodowym i zaangażowaniu społecznym promować wartości chrześcijańskie, postępując zgodnie z nauką społeczną Kościoła i współpracując z duszpasterzami Kościoła lokalnego. Pragną oni mieć wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu i kraju, kierując się przy tym zasadami wiary.

3. W naszym kościele prze cały listopad przed Mszami Świętymi modlimy się za naszych bliskich zmarłych poleconych w wypominkach. Najbliższa niedziela będzie ostatnią w czasie której będziemy modlić się za naszych zmarłych poleconych w wypominkach. Ci, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku niech to uczynią  w tym tygodniu. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku  pod chórem.

4. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby WSD w Lublinie

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 24 XI – św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy.

+Henryk Czerniec

Siostry Służki z Nałęczowa

+Tadeusz Włodarczyk (7m-c)

O zdrowie Janusza Kamińskiego

+Zofia Bieniek  (3 m-c)

+Zbigniew Postój  (2m-c)

+Józefa Czepińska (1r.), Wacław Czępiński (36r.), Józefa (7r.),  Władysława (6r.) ze Stachyrów

+ Stanisław Mirosław (30 dzień po śmierci

+Nina Trojanowska (5r.),  Edward Chęć (14r.),  Marianna, Józef, Leszek, Jacek z Chęciów, Janina, Paweł ze Stachyrów, Maria Trojanowska

+Adrian Winiarski  (7m-c)

+Jan Mirosław (2m-c)

+Stanisława Kołodziejczyk (9m-c)

+Henryk Czępiński, Łukasz Zasuwa zm. z rodz. Czępińskich i Wójtowiczów

+Andrzej Sikora  (imieninowa

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Filipa Kwiatkowskiego w 18r. urodzin

+Eugeniusz Czępiński (1r.)

I NIEDZIELA ADWENTU

+ Michał i Irena Mirosław

+Stanisław i Stanisława z Rollów, zm. z rodz. Rollów

+Zofia, Jan, Paweł z Bieleckich, Stanisław, Marianna, Józef, Feliksa, Bronisława z Mirosławów

+Andrzej Baran (imieniowa)

7. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na chodnik na cmentarzu. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 800 zł. złożyło tę ofiarę 4 osoby.

8. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Bogumiły Elżbiety Szlachetki pochodzącej z Cyganówki ostatnio zam. w Poniatowej. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 12 grudnia o godz. 8:00 i 3 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 22.11.2020. )