19.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzecia Niedziela Adwentu 13 grudnia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Adwentu 13 grudnia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
13.12.2020.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 13 grudnia 2020

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

4. W tym roku ze względu na pandemię nie przewidujemy rekolekcji adwentowych, natomiast naszym przygotowaniem bezpośrednim  do świąt Bożego Narodzenia będą Nabożeństwa Pokutne i spowiedź. Zapraszam do skorzystania  z tych ćwiczeń duchowych w sobotę 19 grudnia.  Nabożeństwa pokutne będą odprawiane tradycyjnie w godz o 9.30 i spowiedź, 11.30  i spowiedź, o 15.00 i spowiedź i o 17.00 i spowiedź

5. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o 7.00 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

6. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia. Początek codziennie o 6.40. W czasie modlitwy i rozważania tajemnic przedświątecznych dni wnikajmy coraz głębiej w misterium spotkania z przychodzącym do nas Bogiem.

7. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

8. W tym tygodniu patronuje nam:
  • w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

+Adam, Rozalia, Stanisława, Józefa z Kołodziejczyków

Barbara, Anna Kawczyńska

+Jan, Stefania Mirosław, Zofia Czerniec, Stanisława i Władysław Sygnowscy i dusze w czyśćcu cierpiące

+Helena, Tadeusz, Marianna, Józef z rodz. Czepińskich i Wartaczów

+Gustaw Kobyra (3m-c)

Aleksander, Stanisław Kowalczyk

+ Halina Nowak (15m-c)

+Zbigniew Postój (3m-c)

+ Zbigniew (3r.), Tomasz (4m-c) Pierzchalscy

+Julianna (r.), Czesław, Marian, Józef z Bednarczyków, Marianna, Władysław z Kowalczyków, Irena, Henryk z Nowakowskich, Wojciech Marczyński

+Marianna (2r.), Jan, Helena, Paweł z Czernieców, Kajetan, Aniela Muciek, Józef Jędrej

+ Zofia, Tadeusz, Józef z rodz. Lemińskich, Władysława Alwas, Józefa, Aleksander Roda

+Genowefa Chudzik (2m-c), zakończenie

+Henryk Czerniec (6m-c)

7,00

+ Antoni, Krystyna, Józef, Stanisława z Wójcików, Tadeusz, Maria z Rejmaków Franciszek, Józefa z Niezgodów

Nabożeństwa Pokutne

i spowiedź  adwentowa

IV NIEDZIELA ADWENTU

+Marianna, Edward, Władysław z Rybackich

9,30

+ Jan Muciek (7r.), Czesław (11r.),  Karolina, Andrzej, Zofia, Jan, Edward z Rybickich

Marianna, Jan, Marianna, Jan z Kozaków, Stanisław, Józefa, Stanisław Chęć

+Jan (r.), Maria z Hetmanów, Stanisław, Wiesława z Więckowskich

10. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary w wysokości 1000 zł na spłacenie długu za chodnik z kostki na cmentarzu. Od ostatniej niedzieli tę ofiarę złożyło 8 osób.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zmieniony ( 12.12.2020. )