25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Adwentu 20 grudnia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Adwentu 20 grudnia 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
20.12.2020.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2020

1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od świąt dzielą nas tylko cztery dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Nie przyśpieszajmy tego, co ma nadejść, gdyż przedwczesna radość jest niepełna.

2. W czwartek ostatnia Msza św. roratnia o godz.7:00 poprzedzona Nowenną do Bożego Dzieciątka Jezus. Nadal towarzyszy nam duch radosnego oczekiwania. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu.

3. W dniu jutrzejszym w poniedziałek planuję odwiedzić chorych i osoby starsze, którzy nie mogli w dniu wczorajszym przystąpić do spowiedzi i komunii świętej. Proszę o zgłaszanie ich w zakrystii.

4. W Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego zachęcam do zachowania polskich tradycji, abyśmy z tym większą radością w sercu mogli zasiąść do wieczornej wieczerzy. Niech ona również, tam gdzie to możliwe, tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z czwartku 24 grudnia na piątek 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę  wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania i zgody wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy  towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Po żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5. Zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego są również doskonałą okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świąt nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem przeszło 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.

6. Aby to ułatwić możemy ustawić w domu żłóbek, przy którym przez cały okres Narodzenia Pańskiego będziemy się gromadzić na modlitwę i wspólne czytanie Pisma Świętego.

7. Dzisiaj po Mszach Świętych o godz. 11.30 i 17.00, wojciechowscy harcerze będą rozdawać wiernym Betlejemskie Światło Pokoju zapalone w grocie Narodzenia Pana Jezusa, Będą też rozdawać poświęcone sianko na stół wigilijny. Każdy kto zechce przyjąć Światło Pokoju niech zaopatrzy się w lampion, który zaniesie do swojego domu. Światło to może być postawione w lampionie albo zapalone na świecy „Caritas” na stole przy którym rodzina zasiądzie do Wieczerzy Wigilijnej.

6. Msze św. w dzień Bożego Narodzenia i Szczepana będą o godz.8:00, 9:30, 11:30 i 17:00.

+Wacław (16r.), Marianna z Mirosławów

+Franciszek Gliwka (30 dzień po śmierci)

+Jan Mirosław (3m-c)

+Tadeusz Włodarczyk (8m-c)

+Bronisława Serafin, Jerzy, Alfreda, Maria, Wacław, Lucyna, Roman z Borkowskich i Pajerów, Genowefa i Julian Wąchała

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo w 18r. urodzin Huberta Skwarka

+Marianna, Andrzej, Jan, Zdzisław, Barbara, Danuta z rodz. Kamińskich, Stanisław Żak

+ Zofia Bieniek(4m-c)

+Stanisław Mirosław (2m-c)

+Jan (r.), Maria Hetman, Wiesława, Stanisław Więckowscy

Wigilia

+Adam Kubecki  (imieninowa)

+Jan Bartoszcze (6r.)

UROCZYSTOŚĆ

BOŻEGO

NARODZENIA

+ za parafian

+Józef Stanisława, Bronisław, Czesław, Marianna z Baranowskich, Jan, Jacek z Żydków

+ Krzysztof, Helena, Stanisław Jośko

+Marianna, Bronisław z Mirosławów, Stefan, Genowefa Marianna, Władysław, Stanisław, Adam z Gąsków, Ignacy, Maria, Marianna z Tomaszewskich

+Bronisława, Marian Michalczak

Święto św. Szczepana

+ Bogusław, Józefa z Zagrodników i zm. z rodz. Zagrodników

+Katarzyna Wąchała (r.ś.) i zm. z rodz. Wąchałów

W intencji dzieci przyjmujących sakrament chrztu św.

+Józefa, Józef z Mirosławów, Józefa, Józef, Zdzisław, Jan z Czyżewskich, Stanisław, Żaba, Leokadia Rola

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ

RODZINY

+Edmund (21r.), Marian (2r.) z Mirosławów

+Wanda Łuka (11r.) i za zmarłych z rodz. Długokęckich, Seroków i Łuków

W intencji rodzin z  naszej parafii

+Genowefa Wójcik (13r.), zm. z rodz. Plutów i Wójcików

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

10. Serdecznie dziękuję za ofiary na chodnik z kostki na cmentarzu w wysokości 800 zł. Ofiarę tę złożyło 6 osób.

11.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Czesław Borowski i Wiesław Rynkowski. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za duszę śp. Czesława zostanie odprawiona  15 stycznia o godz. 7.30 i 5 intencji miesięcznych. Natomiast za dusze śp. Wiesława 18 stycznia o 7.30 i 4 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zmieniony ( 20.12.2020. )