26.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 stycznia 2021 - ogłoszenia parafialne

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 stycznia 2021 - ogłoszenia parafialne Drukuj Email
31.12.2020.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2021

1. W imię Boże pragniemy rozpocząć nowy 2021 rok. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. Chcemy Ją prosić, by wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski oraz Jego błogosławieństwo. Słowa Aaronowego błogosławieństwa z dzisiejszego pierwszego czytania czynimy noworocznymi życzeniami dla całej parafialnej wspólnoty: „Niech Was Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami, niech Was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Wam swoje oblicze i niech Was obdarzy pokojem”.

3. Dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, w naszej parafii i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość i toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą spróbujmy nieść wszędzie przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć

i miłość. Dzisiaj obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. O godz. 15:00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu Koronką do Miłosierdzia Bożego, która będzie trwać do godz. 17:00.

4. W dzisiejszy uroczysty dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Jutro pierwsza sobota miesiąca. Mszę Świętą Kolędową odprawię w intencji mieszkańców Maszek. Po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców Maszek.

Jak wyglądało nasze życie parafialne w roku 2020. Na pewno statystyki nie oddają całej prawdy , ale są pewnym wskaźnikiem.

W kończącym się roku zostało ochrzczonych 27 dzieci, do I Komunii przystąpiło 38 dzieci do bierzmowania przystąpiło 86 osób, Sakrament Małżeństwa zawarło 16 par, do Pana odeszło w chwili śmierci 41 osób w tym z parafii 34 osób, Parafia liczy 2821 wiernych. I zmniejszyła się o 36 osób. Rozdano około 23 tysięcy Komunii Świętej.  W związku z pandemią dla osób którzy z tego względu nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii transmitujemy Mszę Świętą co bardzo cenią sobie nasi wierni.

6. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom przekazuję najlepsze noworoczne życzenia, aby dobry Bóg opromieniał każdy dzień swoją łaską i błogosławieństwem.

Zmieniony ( 31.12.2020. )