27.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szósta Niedziela Zwykła 14 lutego 2020 - ogłoszenia duszpasterskie

Szósta Niedziela Zwykła 14 lutego 2020 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
13.02.2021.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lutego 2021

1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.

3. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.

4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8:00, 9:30 i 17:00. Już na początku Wielkiego Postu zarezerwujmy sobie czas na rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Ryszard Rak, a odbędą się w dniach od 19 do 21 marca Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy. Bądźmy też dobrymi apostołami i podzielmy się tą informacją z sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi. Niech to będzie dla każdego z nas nie tylko okazja do refleksji nad swoim życiem, osobistego nawrócenia, ale przede wszystkim spotkanie z miłosiernym Bogiem, który po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw.

5. W piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem.

6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16:15. Po Drodze Krzyżowej Msza Święta. Po Mszy Świętej zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii.  Będzie to Jałmużna czyli współczucie – miłosierdzie okazywane ubogim Jest to jedna z praktyk Wielkiego Postu. Post. Modlitwa. Jałmużna. Najbliższa Droga Krzyżowa w piątek 19 lutego o godz. 16:15. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 9:30 gorzkie żale.

+Wiesław Rynkowski (2m-c)

+Czesław Borowski (2m-c)

+Gustaw Kobyra (5 m-c)

+Halina Nowak (17 m-c)

Popielcowa

+Tomasz Pierzchalski (6 m-c))

+ Edward Czępiński ( 2m-c), zakończenie

+Zdzisław Rynkowski (15r.)

+Henryk Czerniec (8m-c), zakończenie

+ Elżbieta Olech

Stanisław Zaprawa

z dziećmi

19.02.

+Franciszek Gliwka ( 3m-c)

+Adam Kubecki (1r.)

+Maria, Czesław, Stanisław Grygliccy

+Roman Wąchała (imieninowa)

WIELKIEGO POSTU

+ Anna i Longin Ptasińscy

+ Jan Jóźwik (19r.)

+Bronisława, Władysław Tomaszewscy, Wacław Pomorski, zm. z rodz. Tomaszewskich

+Stanisław (r.), Wiesława Więckowscy, Jan Maria Hetman

9. Podziękowanie diakonowi Maciejowi

10. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na Kościoły Wschodnie

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Piotr Muciek. Msza Święta w 30 dzień po śmierci  zostanie odprawiona  5 marca o godz. 7:30 i 5 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zmieniony ( 13.02.2021. )