26.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piąta Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
21.03.2021.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 marca 2021

1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.

2. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 9:30 i 17:00 Osoby, które w środę pragną rozpocząć dziewięciomiesięczną nowennę w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, tzw. duchową adopcję, proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii celem wzięcia stosownej deklaracji i jej wypełnienia..

3. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.

4. W tym tygodniu we czwartek udam się do chorych z posługą sakramentalną z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych. Zapisy chorych w zakrystii.

5. Zapowiedź przedślubna

+Tadeusz Włodarczyk (11m-c)

+Franciszek Gliwka (4m-c)

+Zofia Bieniek (7m-c)

+Krystyna Mirosław (3m-c)

+Stanisław Mirosław (5m-c)

+Edward Czępiński

+Irena, Edward z Gawlików, Danuta, Marian z Mirosławów

Zwiastowanie Pańskie

+ Jan Mirosław (6m-c)

+Marianna, Edward (21r.), Jan z  Kozaków, z Masiaków Marianna, Władysław

+ Krzysztof (9r.), Tadeusz Łuka

26.03.

+Marek Stachyra (30 dzień po śmierci)

+Helena, Leokadia, Andrzej, Aleksander z Mirosławów, Jan, Tadeusz, Henryk, Michał, Józef, Feliksa z Tomczyków

+Leokadia Litwińska (3m-c)

+Zofia, Bronisław, Piotr Fiut, Bronisław Twardzik, Tadeusz Sągolewski, Krzysztof Pruszkowski i za zmarłych z tych rodzin

PALMOWA

+Kazimierz Banaszek (7r.)

+ Stanisław, Janina z Twardowskich,  zm. z rodzin Twardowskich i Sągałów, Czesław Walczak

+Serafin, Bronisława, Michał, Marianna, Józef, Katarzyna, Jerzy, Wacław, Alfreda, Lucyna, Maria, Roman z Borkowskich, Pajerów i Kuchtów, Julian i Genowefa Wąchała

+Elżbieta, Marian  z Duraków

Córka  Justyna

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej najnowszego  „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

8. Co roku w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową młodzież naszej Archidiecezji gromadziła się aby uczestniczyć w Drodze Krzyżowej na terenie obozu koncentracyjnego na Majdanku. W tym roku wydarzenie to odbędzie się w mniejszych rejonach duszpasterskich.
Młodzieżowa Droga Krzyżowa odbędzie się 26 marca (piątek) o godz. 19:15 w Bełżycach. Duszpasterstwo Diecezjalne Młodzieży zaprasza do udziału i modlitwy. Szczegóły są na plakacie wywieszonym w gablocie.

9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny Pomorskiej z Maszek. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona  5 kwietnia o godz. 11:30 oraz 4 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu. Jutro o godz. 12:00 pogrzeb śp. Jana  Pluty z Cyganówki.

10. Pragnę serdecznie podziękować ks. Ryszardowi za przewodnictwo w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych. Dziękuję za modlitwę w intencji naszej parafii, za wygłoszone Słowo Boże i za świadectwo życia kapłańskiego. Zapewne to Słowa, które nam głosił pozostanie na długo w naszych sercach i będzie nas inspirowało do dobrego życia i do świętości.

Zmieniony ( 21.03.2021. )