24.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Wielkanocna 25 kwietnia 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Wielkanocna 25 kwietnia 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
24.04.2021.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 25 kwietnia 2021

1. Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Dzień dzisiejszy poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Prośba o nowe powołania przyświecać będzie kolejnym kwartalnym dniom modlitwy, które dziś rozpoczynamy. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią. Jeśli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeśli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone.

3. W sobotę 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie po mszy św. o godzinie 18;00. A w niedziele i uroczystości po mszy świętej o godz. 17:00. Weźmy w nich udział, a także odmawiajmy tę litanię przy kapliczkach, figurach, krzyżach przydrożnych, czy  indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy zachowując obostrzenia sanitarne.

4. W piątek po Mszy Świętej o godz. 17:00. katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii  Świętej.

5. W pierwszą sobotę msza święta  o NSNMP o godz. 18:00 i nabożeństwo pierwszosobotnie.

● w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.
  ● w sobotę, 1 maja – święty Józef Rzemieślnik, patron pracujących. Módlmy się w ten dzień za jego pośrednictwem, aby każda praca była drogą prowadzącą do świętości i spełnieniem powołania;

+Jan Mirosław (7m-c)

+ Stanisław Mirosław (6m-c)

+Marianna Czerniec, Jan, Anna, Czesław, Roman, Marianna, Władysław Kowalscy

+ Julianna Mirosław (3m-c)