19.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szósta Niedziela Wielkanocna 9 maja 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Szósta Niedziela Wielkanocna 9 maja 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
09.05.2021.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 9 maja 2021

1.Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

2. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 18:00, a w niedziele i święta po Mszy Świętej o godz. 17:00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

3.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Dzisiaj o godz. 10:30 dzieci z klas III – ch w liczbie 27 przystąpią do I Komunii Świętej. Tydzień Biały dla tych dzieci codziennie o godz. 18:00.

4.Intencje mszalne:

+Jadwiga Pluta (2m-c)

+Czesław Borowski (5m-c)

+ zm. z rodz. Gryglickich i Rusków, Jan Rosiecki

Zofia Rosiecka

+ Jan, Leokadia, Henryk z Czajkowskich

+Stanisława Mirosław (10m-c), zakończenie

+Andrzej Mirosław (30 dzień po śmierci)

+Irena, Roman, Tadeusz Grzybek

+Stanisław Głos (4m-c), zakończenie

+Józefa, Stanisław, Marianna, Stanisław, Józef z Chęciów, Anna i Tomasz z Ozimków

+Piotr Tomczyk

+ Stanisław Rusek (1r.)

14.05.

+Janina Kowalczyk (9m-c), zakończenie

+Helena, Tadeusz  Czępińscy, Marianna, Józef Wartacz

+Zofia, Stanisław, Maria Trojanowscy, Barbara, Stanisław Handzel, Feliksa Marczyńska

+Zofia Wolińska

+Wiesław Węgorowski, Zofia, Mieczysław, Marianna Gagoś

WNIEBO- WSTĄPIENIE  PAŃSKIE

+Anastazja, Bronisław, Andrzej Mirosław

+ Dziękczynno-błagalna w 27r. Święceń kapłańskich ks. Mariusza Nakoniecznego

+Zofia Gustyn (21r.), Józef Gustyn  (11r.)

+Bronisława, Stanisław z Sochów, Anna Pietrzykowska, zm z rodz. Sochów i Łuków

5.Prasa katolicka

6. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na dalsze prace przy układaniu chodnika z kostki brukowej na cmentarzu. Ofiary złożyło 7 osób na kwotę 750 złotych.

7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Henryka Wróbla z Miłocina. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 7 czerwca o godz. 7:30 , a następnie 14 intencji od uczestników pogrzebu.

8. Pragnę serdecznie podziękować ks. Jackowi za modlitwę, Słowo Boże i sprawowanie sakramentów świętych.
Podziękowanie katechetce i rodzicom

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Łask Bożych i opieki matki Najświętszej na każdy dzień. Milej i błogosławionej niedzieli.

Zmieniony ( 09.05.2021. )