19.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dziesiąta Niedziela Zwykła 6 czerwca 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Dziesiąta Niedziela Zwykła 6 czerwca 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
05.06.2021.

DZIESIĄTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 06 czerwca  2021

1. Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem. On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa.

2. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego i licznego przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Bogu Najwyższemu że dał nam doczekać tego święta.  I za dobrą pogodę. Strażakom, i orkiestrze strażackiej, organiście, kościelnemu dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom niosącym różaniec, ruchom apostolskim działającym przy parafii, ministrantom, niewiastom niosącym obrazy. Serdecznie dziękuję tym, którzy przygotowali ołtarze. Orkiestrze strażackiej, strażakom z poszczególnych miejscowości naszej parafii. I wszystkim uczestnikom tej przebogatej liturgii. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie w dni powszednie o godzinie 18:00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy  nabożeństwo i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Po procesji poświęcenie pól . W poniedziałek 07 czerwca o godz. 18:00 Msza Święta w intencji mieszkańców Miłocina, Kol. Palikije, Stasina i mieszkańców przy drodze do Lublina i poświęcenie pól.  We wtorek 08 czerwca  Msza święta w intencji mieszkańców Wojciechów  Kol. I i Wojciechów Kol.V i poświęcenie pól.  We środę 09 czerwca o godz. 18:00 Msza Święta w intencji mieszkańców  Wojciechów wieś i poświęcenie pól , W czwartek 10 czerwca Msza Święta w intencji mieszkańców, Gaju Starego i Nowego Gaju i poświęcenie pól. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

3. W czwartek, 10 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po procesji do 4 ołtarzy poświecenie wianków. O przygotowanie ołtarzy przy kościele na czwartek proszę następujące miejscowości

a. Wojciechów

b. Romanówka

c. Maszki

d. Tomaszówka

4. W tym tygodniu w piątek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

5. Zapowiedź przedślubna

+Bronisława, Jan , Zdzisław, Tadeusz, Marek ze Stachyrów

+Henryk Wróbel (30 dzień po śmierci)

Poświęcenie pól  (Miłocin, Palikije II, Stasin i mieszkańcy przy drodze do Lublina)

+Janusz Kamiński

Funkconariusze  Policji w Lublinie

+Maria Mike (30 dzień po śmierci)

Poświęcenie pól  (Wojciechów Kol. I i V)

+Anna Mirosław 21r.), Wojciech Mirosław (31r.) i zm. z rodz. Chudzików i Gajowiaków

+Andrzej Mirosław (2m-c)

Poświęcenie pól (Wojciechów wieś)

zakończenie oktawy

+Stanisław Żak, zm. z rodzin Żaków i Bednarczyków

+Jadwiga Pluta (3m-c)

Poświęcenie pól  (Stary Gaj i Nowy Gaj)

+Jan (2r.), Bogumiła, Bogusław, Krzysztof z Niedzielów, Krystyna, Czesław z Marcewiczów, Marian, Władysław z Marków

+Alicja Czępińska

Grono Pedagogiczne z Maszek

+Helena, Czesław, Leszek, Barbara, Piotr z Kuczabów, Feliksa, Kazimierz, Stanisława, Stanisław, Zbigniew  Mirosław

+Bogumiła Szlachetka

Chrześnica Jola

Dziękczynno-błagalna z prośbą o Boże błogosławieństwo w 70 r. ślubu dla Krystyny i Józefa Szewczyków

+Eugeniusz Jędrej (20r.)

XI

ZWYKŁA

+Czesław Jędrej (19r.)

+ Wojciech Czerniec (13r.), Marianna (39r.), Stanisław (5r.) Czerniec oraz zm. z rodz. Czernieców

+Stefan, Józef, Anna z rodz. Kowalskich, Rozalia, Michał, Henryk, Marian z Mirosławów

+Marian Czępiński (9r.)

8. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek, które są przeznaczone na świątynię Opatrzności Bożej. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na wykonanie chodników na cmentarzu grzebalnym z kostki brukowej. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 4250 złotych. Ofiarę tę złożyło 29 osób

10. W imieniu nas tutaj zgromadzonych i całej wspólnoty parafialnej składam gratulacje ks. mgr Maciejowi z racji przyjęcia święceń kapłańskich, dziękuję za wygłoszone Słowo Boże, za otwarte serce i życzliwość i życzę by kapłaństwo było radosne piękne i święte.

Zmieniony ( 13.06.2021. )