02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwunasta Niedziela Zwykła 20 czerwca 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwunasta Niedziela Zwykła 20 czerwca 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
19.06.2021.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 czerwca 2021

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

3. W czwartek 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Msza Święta zbiorowa w intencji solenizantów tego dnia, którzy noszą imię Jan, Janina czy Danuta zarówno żywych jak i zmarłych w czwartek o godz. 18:00. Imiona ich i nazwiska należy zgłaszać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

4. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam w niedzielę 27 czerwca na godz. 9:30 dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za naukę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.

5. W tym tygodniu patronuje nam:
– w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

+Andrzej (6r.), Marianna, Stanisław ze Stachyrów, Jan, Genowefa z Pomorskich

+Irena, Edward, Janusz, Józef, Leokadia Filipi

+Jan Mirosław (9 m-c)

+Stanisław Rusek

+Franciszek Gliwka (7m-c), zakończenie

+Leokadia Litwińska  (6m-c)

+Henryk, Genowefa Świć

+Andrzej Sikora (2r.)

+Marek Stachyra (4m-c)

Zbiorowa w intencji solenizantów tego dnia

+Mieczysław Sułek (5r.), Alina Sułek

+Irena, Tadeusz, Roman Grzybek, Katarzyna, Józef, Jan, Bogumiła, Bogusław, Krzysztof Niedziela

+ Marianna Kucaba (5 m-c)

Dziękczynno-błagalna w intencji Krystyny i Stanisława Mirosław (w 50r. ślubu)

+Alicja Czępińska (30 dzień po śmierci)

+Stanisław Mirosław (8m-c)

XIII

ZWYKŁA

+Bolesław (31r.), Helena, Karolina, Józef, Feliksa, Jan ze Stachyrów

+ Agnieszka, Feliksa, Józef z Lewandowskich, Józef, Józefa, Zdzisław, Jan z Czyżewskich, Agnieszka, Katarzyna ze Staniaków

W intencji dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego

+Zofia, Józef, Rozalia, Jan, Marcjanna, Paweł z rodz. Gustynów i Wójtowiczów, Leszek Nagnajewicz

+Zofia (16r.), Górniak, Mieczysław, Sławomir, Jan, Marianna, Władysław, Katarzyna, Andrzej, Sebastian Kozak

7. Zapowiedzi przedślubne

9.Pragnę serdecznie podziękować za ofiary przeznaczone na wykonanie chodników z kostki brukowej na cmentarzu grzebalnym  w wysokości 1450 zł Ofiarę złożyło 9 rodzin

10.W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Chudzik. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Jadwigi zostanie odprawiona 7 lipca o godz. 7:00, oraz  9 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zmieniony ( 20.06.2021. )