02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piętnasta Niedziela Zwykła 11 lipca 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Piętnasta Niedziela Zwykła 11 lipca 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
10.07.2021.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lipca 2021

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

3. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

+Wacław Bednarczyk (23r.), Jan, Władysława Bednarczyk

+Andrzej Mirosław (3m-c)

+Stanisława Mirosław (1r.), Kazimierz Mirosław

+Józwik Janusz (26r.), Mariusz (24r.)

+Czesław Węgorowski  (r.), Józefa i Wojciech Węgorowski

+Edward Czępiński

Bratowa z Bełżyc

+Jan Pluta (4m-c), zakończenie

+Stanisław Rusek

+Krzysztof Pomorski

+Stanisław, Natalia, Czesław Chomiccy

+Zofia Błaszczak (2m-c), zakończenie

+Grażyna Kawka

+ Helena, Bronisław, Ignacy, Katarzyna, Aleksander,   Antonina z rodz. Gryglickich i Rusków

Ślubna Sylwi Babut i Adriana Kozińskiego

Dziękczynna i o Boże blogosławieństwo w intencji Michała i Renaty w 40r. urodzin i 13 r. ślubu

Dziękczynno-błagalna w 39r. Ślubu Lucyny i Jerzego Kowalskich

XVI

ZWYKŁA

+Zofia, Michał, Stanisław z Mirosławów

+Janusz Węgrzyn (r.ś.), i zm. z rodz. Węgrzynów

Aleksander i Ludwik Rolla, Jan i Janina Rolla

+Zofia, Jan, Paweł, Rozalia, Anna z Mirosławów, Józef, Katarzyna, Janina z Jośków

5. Zapowiedź przedślubna

7. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;
– we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;
– w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;
– w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.

8. Od 1 kwietnia do 30 wrzwśnia 2021r. Na terenie całej Polski  dokonywany jest Narodowy spis  Ludności i mieszkań. Władze Gminy na czele z Panem Wójtem  zwracają się z prośbą o dokonywanie spisu. Można to uczynić poprzez:
a. samospis internetowy poprzez aplikacje https://spis.gov.pl,
b. poprzez  infolinię spisową – wystarczy zadzwonić po numer 22 279 99 99
c. lub udać się do Urzędu Gminy gdzie oczekuje pracownik Gminy, który chętnie dokona spisu.
W związku z tym, że dopiero spisało się kilkanaście procent ludzi z naszej gminy, a spis jest obowiązkowy Władze Gminy zwracają się z prośbą o jak najszybsze dokonanie tego  obowiązku.

9. Społeczność Wojciechowska przeżywa w tych dniach kolejne Ogólnopolskie Spotkania Kowali. Kowale poprzez tę obecność i udział w warsztatach kowalskich ukazują piękno rzemiosła artystycznego. Dzisiejszy program rozpoczyna Msza Święta w której uczestniczą kowale różnego stopnia a także władze samorządowe i wojewódzkie.

Pragnę podziękować wszystkim obecnym na tej Eucharystii. Księdzu Krzysztofowi Szynalowi , dziekanowi, proboszczowi z parafii  Siedliska i kapelanowi Stowarzyszenia Kowali Polskich za przewodnictwo dzisiejszej Liturgii i za wygłoszone Słowo Boże. Księdzu Rafałowi za posługę duszpasterską. Kowalom różnych godności i z różnych stron Polski, Władzom samorządowym, gościom i wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii.

10. Dziękuję za ofiary przeznaczone na chodniki z kostki brukowej na cmentarzu grzebalnym Od ostatniej niedzieli wpłynęło 1800 zł. Ofiarę tę złożyło 10 rodzin

11. Na ręce Pana Romana Czernieca Przewodniczącego Stowarzyszenia Kowali Polskich pragnę podziękować za wykonanie poręczy schodowej zamontowanej na schodach w alei kasztanowej. Czynię to w imieniu swoim i w imieniu zwłaszcza ludzi starszych, którzy przez kila lat o to mnie prosili. Myślę, że teraz będą zadowoleni.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zmieniony ( 10.07.2021. )