02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Siedemnasta Niedziela Zwykła 25 lipca 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Siedemnasta Niedziela Zwykła 25 lipca 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
25.07.2021.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 lipca 2021

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej  błogosławieństwo pojazdów przed kościołem na parkingach. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

4. W przyszłą pierwszą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

5. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

+Marian Czępiński (21r.)

+Andrzej Zając (7r.)

+Józefa Sikora  (2m-c)

+Andrzej Nalewajek (30 dzień po śmierci)

+Helena Długokęcka (11r.) zm. z rodz. Długokęckich, Łuków, Seroków

+Edward Czępiński

Rodzina Kamińskich  z Poniatowej

+Andrzej Baran (6r.)

+Julianna Mirosław (6m-c)

+Elżbieta Olech  (8m-c)

+Edward Nowak (25r.), Agnieszka,Stanisław z Nowaków, Jan, Natalia, Tadeusz, Teresa z Kowalczyków

Józef Hetman (40r.), Irena Hetman

+Alicja Czępińska (2m-c)

+Jan Jośko (14m-c)

+Zofia Jóźwik (2m-c)

+Józefa, Wacław Kowalik, Czesław, Katarzyna Józef z Kowalików

+Jan Kwiatkowski (16r.)

XVIII

ZWYKŁA

+Stanisław, Aniela, Stefan, Zofia Sygnowscy, Bronisława, Józef Jędrej, Krystyna Walasek

+Roman Wąchała (6r.)

+Aleksander, Irena, Józef, Maria z Ozimków,  Jan, Józefa, z Pomorskich, Tomasz Wojtaszko

+Julia, Jan, Czesław, Piotr z Marków, Maria, Zbigniew, Michał Rynkowscy zm. z rodz. Marków, Adam Zawadzki

8. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;
– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będą zbierane do puszek na poszkodowanych w nawałnicach, burzach i powodziach w Niemczech, Belgii i Holandii. Ofiary te zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska poszkodowanym.

10. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na chodniki z kostki brukowej na cmentarzu grzebalnym. Ofiarę złożyło 6 rodzin na sumę 800 zł. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zmieniony ( 25.07.2021. )