02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 29 sierpnia 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 29 sierpnia 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
28.08.2021.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 sierpnia 2021

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

4. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla dzieci, młodzieży, wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele we środę 1 września o godz.11:00. Serdecznie zapraszam. Rodziców pragnę uwrażliwić aby zadbali aby dzieci uczestniczyły we Mszy Świętej i z Bogiem rozpoczęły ten nowy rok szkolny i katechetyczny.

5. W przyszłą niedzielę 5 września odbędą się główne uroczystości odpustowe w Wąwolnicy. Tradycyjnie już udamy się w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium M.B. Kębelskiej powierzając jej nasze intencje. Wyjście spod kościoła o godz. 7:45.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O 16:00 spowiedź święta. O godz. 17:00 Msza Święta. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o NSNMP o godz. 17.00 i nabożeństwo pierwszosobotnie.

+Julianna Mirosław (7m-c), zakończenie

+Andrzej Nalewajek (2m-c)

+Józefa Bednarczyk (5r.), Kajetan, Anna Benedykt z Bednarczyków

+Jan Jośko (15m-c), zakończenie

+Zofia Jóźwik (3m-c)

+Bronisława, Paweł, Ryszard, Michał, Katarzyna z Mirosławów

W intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli z racji nowego roku szkolnego i katechetycznego

+Jan Lucjan Mirosław  (11m-c)

+Stefan, Bronisława Bednarz

Córka

+Danuta Marcinkowska

+Janusz Kamiński (6m-c), zakończenie

+Jan, Stefania Mirosław

+Henryk Wróbel (4m-c)

+Czesław Jędrej (9r.)

w intencji dusz czyśćcowych

+ Czesława Danuta Nowacka (30 dzień po śmierci)

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

+Julian Pietrak (10r.)

Żona

+Janina, Bogdan Nowak

+Sylwester Ptasiński (4r.)

W intencji dziękczynnej i o Boże błogosławieństwo dla Jana Sidora w 18r. urodzin

8. W tym tygodniu patronuje nam:
– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem chodników z kostki brukowej na cmentarzu grzebalnym . Od ostatniej niedzieli wpłynęło 1450 złotych.

10. Dzisiaj po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Sławomira Mirosława. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 23 września o godz. 7:00 i jedna intencja od uczestników pogrzebu.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Zmieniony ( 29.08.2021. )