03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 12 września 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 12 września 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
12.09.2021.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 września 2021

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość ku czci św. Stanisława Kostki. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na tę uroczystość. Mimo upływu stuleci Stanisław Kostka jest  nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zatem podczas Eucharystii, o godz. 17:00 przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

3 Dzisiaj W niedzielę, 12 września 2021 r. o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Transmisja uroczystości dostępna będzie w: TVP1, TVP Polonia oraz TVP Info. Także na kanale YouTube Archidiecezji Warszawskiej będzie można śledzić online transmisję beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.Msza św. z obrzędem beatyfikacji rozpocznie się w niedzielę 12 września o godz.12:00. Uroczystościom będzie przewodniczył papieski delegat kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

4. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

• 13 IX – św. Jan Chryzostom
  • 15 IX – Matka Boża Bolesna
  • 16 IX – święci Korneliusz i Cyprian

+Henryk Wróbel

Koleżanki Marta i Anka

+Roman Mirosław (3m-c), zakończenie

+Bronisława, Franciszek, Jan, Agnieszka i zm. z rodz. Jakóbczyków, Michał, Helena Plis i zm. z tej  rodziny

+Stanisław Rusek

+Tadeusz Kołodziejczyk (13r.),  Stanisława Kołodziejczyk

+Wacława, Jan Marczyńscy, Michał Gryszko

+Leszek, Jacek Chęć

+Bolesław, Janina, Eleonora, Julia, Antoni z Gębalów, Franciszek, Jadwiga Putowscy,Leokadia, Aleksander Kłoda

+Marianna, Władysław Matras i zm z rodz. Matrasów

Ślubna Ewelina Jośko i Grzegorz Siwiec

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Wiesławy i Marka Kołodziejczyków w 40 r. ślubu

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

+Czesława (8r.) Henryk Muciek- Szewczyk, Maria, Stanisław Czępińscy, Krystyna Mirosław

+Wacław, Tadeusz, Marianna, Stanisław z rodz. Jędrejów i Tomczyków

Za parafian

+Helena, Józef Mirosław, Jan Gąska

7. Zapowiedzi przedślubne

9. Składam serdeczne „Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na chodniki na cmentarzu. Od ubiegłej niedzieli wpłynęło 800 zł.  Ofiarę tę złożyło 7 rodzin

10. Dzisiaj po Mszach Świętych zbierane są ofiary  do puszek na  wsparcie działalności „Caritas” na poszkodowanych Afgańczyków.

11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Cabań. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 7 października o godz. 7:30 i 6 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Zmieniony ( 12.09.2021. )