02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła 19 września 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła 19 września 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
18.09.2021.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 września 2021

1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego plus, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.

2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie – w poniedziałek 20 września – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon (1821-1846), prezbitera, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzyszy, pierwszych męczenników Koreańskich. We wtorek 21 września– święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcam do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji. W czwartek wspomnienie św. Ojca Pio kapłana i zakonnika./

20.09 Poniedziałek

+Henryk Wróbel

Modern Shop

+Helena, Alojzy, Antonina, Jakub, Jadwiga, zm. z rodz. Rynkowskich, Marianna, Jan, zm. z rodz. Palaków, Irena Tomidaj, Wanda Zawada

+Stanisław Mirosław (11m-c), zakończenie

+zm. z rodz. Twardowskich

+Sławomir Mirosław (30dzień po śmierci)

+Alicja Czępińska (4m-c)

+Józefa, Józef z Gawlików, Michał  Bednarczyk

+Marian Woś (6r.)

+Jan Mirosław (1r.)

+Genowefa Jędrej (9r.)

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

+Jan (1r.), Zuzanna Mirosław

+Jacek Żydek i zm. z rodz. Żydków i Baranowskich

+Elżbieta Olech

Matka Chrzestna

+Stanisław Pomorski (5r.), Jan, Janina, Józef, Czesław, Leokadia z Raczyńskich

4. Zapowiedź przedślubna

6. 25 września, w sobotę o godz. 11:00 w Archikatedrze nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację Biskupa Lubelskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii w osobach Księży Proboszczów i po jednym reprezentancie parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich prosimy o systematyczną modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy świętej za pomocą mediów elektronicznych.

7. W najbliższy wtorek 21 września o godz. 16:00, spotkanie w kościele z rodzicami i uczniami klas VII -ch i VIII-ch  ze szkół w Wojciechowie i Maszkach.
Spotkanie dotyczy przygotowania do Sakramentu Bierzmowania

8. Do końca września br. w Polsce trwa spis powszechny. Przypomina się wiernym, którzy jeszcze nie wzięły w nim udziału, by dopełniły tego obowiązku przez internet lub z pomocą ankietera.

9. Zachęcam do oglądania transmisji z dzisiejszej niedzielnej Mszy Św. o godz. 11:00 z Warszawy, która będzie odprawiana w ramach Dożynek Prezydenckich. W  Dożynkach Prezydenckich bierze udział delegacja z Lubelszczyzny. W tym roku nasz region reprezentują przedstawiciele gminy Wojciechów – Koło Gospodyń Wiejskich "Lawenda" ze Stasina oraz Kapela Wojciechowska. Panie z KGW "Lawenda" przygotowały dorodny wieniec dożynkowy, który weźmie udział w konkursie wieńców. Dożynki odbywają się w Pałacu Prezydenckim i ogrodach tego Pałacu. Delegację naszego regionu reprezentują również: Zdzisław Szwed - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Zdzisław Antoń - Starosta Lubelski Artur Markowski – Wójt Gminy Wojciechów.

10. W dniu wczorajszym odbył się pogrzeb śp. Piotra Bieńka z Kol. Wojciechów V. Pomódlmy się…

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. Podziękowanie ks. Kazimierzowi.

Zmieniony ( 19.09.2021. )