02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 14 listopada 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 14 listopada 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
14.11.2021.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  14 listopada 2021

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu. Zachęcamy zatem do nabywania czasopism religijnych również przy wyjściu z kościoła.

2. Za tydzień, w niedziele, 21 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem powołanym przez papieża Piusa XI w roku 1928 i zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Zadaniem członków stowarzyszenia jest oddziaływanie na bliskie im środowiska, zwłaszcza związane z miejscem pracy, dokąd nie zawsze mogą dotrzeć kapłani. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu. Zainteresowanych zaangażowaniem się w to dzieło zapraszamy na spotkanie w każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej wieczorowej.

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; zostawszy wdową w wieku 20 lat oddała się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu; ostatnie lata spędziła w skrajnym ubóstwie, oddając się bez reszty chorym i biednym (wspomnienie obowiązkowe);
 • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica; jest nazywana polską Marią Goretti, gdyż tak jak ona zginęła, broniąc swojej godności i czystości (wspomnienie obowiązkowe);
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary (wspomnienie obowiązkowe);

15.11 Poniedziałek

+Stanisława Grelowska

+Bolesław, Józef Kozak (40r.), Genowefa Kozak, Józef, Aniela Trojanowscy, Bronisława, Edward Woźniak

+Bogumiła Szlachetka (1r.)

+Stanisław Staniak )2r.), Wojciech zm. z rodz. Staniaków i Czępińskich

+Stanisław, Antoni Gustyn, Tomasz Wojtaszko

+Henryk Wróbel

Czerwińskich

+Jan Wójtowicz, Kazimiera Wójtowicz zm. z rodz. Wójtowiczów i Michalczaków

+Franciszek Gliwka (1r.)

Dziękczynna i o Bożę błogosławieństwa dla Teresy i Tadeusza Trojanowskich w 50r. ślubu

UROCZYSTOŚĆ

CHRYSTUSA KRÓLA

+Stanisław (15r.), Genowefa, Bolesław, Władysława, Władysław Tomczyk, Jan, Marianna Kowalik, Andrzej Cegliński

+w intencji Akcji Katolickiej

W intencji Legionu Maryi

+Józefa (3r.), Czesław Wartacz (11r.)

4. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na chodniki z kostki brukowej. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 800 zł. Ofiarę tę złożyło 6 rodzin.

5. Jutro odbędą się pogrzeby: O godz. 10:00 pogrzeb śp. Aleksandra Ozimka z Ignacowa, a o godz. 12:00 pogrzeb śp. Zbigniewa Ptasińskiego z Kol. Wojciechów V.

6 Podziękowanie księżom Rafałowi i Danielowi.

Zmieniony ( 14.11.2021. )