02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 21 listopada 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 21 listopada 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
20.11.2021.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 21 listopada 2021

1. Dzisiejsza uroczystość, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.

2. W dzisiejszą uroczystość swoje święto obchodzą członkowie Akcji Katolickiej, którzy wartości wypływające z Ewangelii pragną wcielać w życiu społecznym i zawodowym. Zachęcamy do zaangażowania się w działalność organizacji, bowiem potrzeba w Kościele wielu wiernych świeckich gotowych promować naukę Chrystusa i świadczyć o Nim.

3. W poniedziałek  przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej a w środę świętych męczenników wietnamskich Andrzej Dung-Lac z towarzyszami, którzy za wiarę ponieśli śmierć w XVIII w. i XIX w.

22.11 Poniedziałek

+Leszek Czerniec (30 dzień po śmierci)

+Józefa, Antoni, Jan Czępińscy, Maria Teodor Kazio, Regina i Stanisław Rosztajn

+Teodozja Wolak (15r.), Zbigniew Wolak (53r.)

+Wanda Mirosław (2m-c)

+Stanisława i Stanisław Rolla

+Stanisław Wieczerzak (30 dzień po śmierci)

Ucz. pog

+ Stanisława, Henryk Natalia Józef Sikora

+Jan Staniak (r.)

+Alicja Czępińska (6m-c)

+Zdzisław Skraiński i zm. z rodzin Skraińskich, Wosiów, Pomorskich, Skwarków i Lisków

+ Eugeniusz Czępiński (2r.)

I NIEDZIELA ADWENTU

+Jan, Joanna, Stanisław Rejmak, Tadeusz Szarnowski

+Jan Mirosław (14m-c)

+Jan Trocki (13r.), Mirosław Trocki (3r.)

+Alfred Wojniak (20r.)

Żona

+Bronisław Baranowski (13r.)

+Wacław, Helena, Józef z Jędrejów

6. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

7. W dniu wczorajszym podczas  uroczystej Eucharystii sprawowanej przez biskupa Adama Baba alumni III roku naszego seminarium duchownego przyjęli poświęcony strój duchowny – sutannę. Od tego dnia poprzez swój ubiór będą składali świadectwo przynależności do Jezusa Chrystusa. Wśród nich jest alumn naszej parafii Kamil Wąchała. Życzymy mu głębokiej wiary, odwagi i wytrwałości na dalszej drodze życiowego powołania.

8. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek na pomoc humanitarną  tym, którzy z powodu prześladowań i zagrożenia życia muszą szukać innego bezpiecznego miejsca w swoim życiu.

9. W ubiegłym tygodniu odbyły się 4 pogrzeby: Pogrzeb śp. Zbigniewa Ptasińskiego z kol. Wojciechów V, Aleksandra Ozimka z Ignacowa, Janiny Zagrodniczek ostatnio przebywająca w domu opieki w Celejowie i Jana Kołodziejczyka z Miłocina . Msza Święta w 30 dzień po śmierci za zmarłego Zbigniewa zostanie odprawiona 10 grudnia o godz.17:00, a następnie 16 intencji miesięcznych, za dusze śp. Aleksandra 15 grudnia o godz. 7:00 i 8 intencji miesięcznych, za dusze śp. Janiny 17 grudnia o godz. 7:00 i jedna intencja miesięczna i za zmarłego Jana 16 grudnia o godz. 17:00 i 3 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się…

10.  Pragniemy serdecznie podziękować za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na potrzeby WSD w Lublinie. Po Mszy Świętej Kamil będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne na przyszły rok.

Zmieniony ( 20.11.2021. )