02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Pierwsza Niedziela Adwentu 28 listopada 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Pierwsza Niedziela Adwentu 28 listopada 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
27.11.2021.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021

1. Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Łacińskie „adventus” w starożytnym Rzymie oznaczało coroczne przybycie bóstwa do świątyni, a w języku dworskim oficjalne wprowadzenie władcy z okazji objęcia przez niego urzędu. Dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście. Hasłem rozpoczynającego się roku duszpasterskiego są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”.

2. Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

3. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą codziennie w dni powszednie o godz. 7:00. Przed Mszą Świętą o godz. 6:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Księża będą oczekiwać w konfesjonałach od godz. 16:00, natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 17:00. Adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy do adorowania Chrystusa i nabożeństw pierwszopiatkowych. . W pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza Święta o godz. 17:00 i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

5. Pod koniec listopada obchodzone jest święto Cudownego Medalika. Z tej racji członkowie Legionu Maryi w ramach pracy apostolskiej dzisiaj po Mszach Świętych rozprowadzają medaliki. NMP objawiając się św. Katarzynie Laboure powiedziała. „Ci, którzy nosić będą ten medalik po poświęceniu otrzymają wielkie łaski, szczególnie jeśli będą je nosić na szyi. Obfitych łask dostąpią ci, którzy ufają Bogu i czczą Matkę Najświętszą.

6. W tym tygodniu wspominamy: 30 listopada św. Andrzeja Apostoła, 3 grudnia św. Franciszka Ksawerego, kapłana

29.11 Poniedziałek

+Stanisław Stachyra (4m-c)

+Zofia Jóźwik (6m-c)

+Zdzisław Nalewajko (imieninowa)

+Andrzej Baran (imieninowa)

+Jan Lucjan Mirosław (14m-c)

+Elżbieta Olech (1r.)

+Marian Szot (30 dzień po śmierci)

Ucz. pog

+Henryk Wróbel (6m-c)

+Maria i Marian Czureszkiewiczowie (30 dzień po śmierci)

+Janusz Kamiński (9m-c)

+Zuzanna Czępińska (2m-c)

+Helena Muciek (r.), Wojciech Muciek

+ Aniela i Konstanty Rolla

II NIEDZIELA ADWENTU

+Helena, Tadeusz Czępińscy, Marianna i Józef Wartacz

+Kazimierz Mirosław (16r.)

+Janina, Józef  Mirosław, Zdzisław, Jan, Józefa, Józef z Czyżewskich, Stanisław Żaba, Leokadia Rola

+Antoni, Helena, Rozalia, Michał z Jędrejów, Janina, Anna, Stanisława, Edward z Mirosławów

9. W przyszłą i najbliższe niedziele Adwentu po Mszach Świętych przed kościołem będzie można nabyć świece wigilijne, kalendarze, kartki świąteczne.

10. Dziękuję za ofiary przeznaczone na chodniki z kostki brukowej na cmentarzu grzebalnym. Od ostatniej niedzieli wpłynęły 5 ofiar na sumę 650 złotych

11. Jutro w poniedziałek o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb śp. Janiny Mirosław z Maszek lat 96. Pomódlmy się…

Zmieniony ( 27.11.2021. )