02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Adwentu 5 grudnia 2021 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Adwentu 5 grudnia 2021 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
04.12.2021.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021

1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek. Przypomnijmy, że okres Adwentu ma podwójny charakter: kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa, Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9:30 katecheza dla kandydatów do Bierzmowania

2. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty codziennie w dni powszednie o godz. 7 rano. Przed roratami o godz. 6:40 Godzinki o NPNMP.

3. We środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja, wybrana od wieków, by stać się Matką Syna Bożego, na mocy Jego zasług została poczęta bez grzechu pierworodnego. Uciekając się pod Jej obronę, prośmy o zachowanie czystości naszych serc, wszak to o ludziach czystego serca Jezus powiedział, że będą oglądać Boga. Zbierane w tym dniu ofiary na tacę przeznaczone zostaną na Fundusz Obrony Życia . Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:30 i 17:00. Po Roratach o godz. 7:00 zostaną poświęcone opłatki. Zwracam się z prośbą do Radnych o rozniesienie opłatków do poszczególnych rodzin naszej parafii. Ofiary z racji opłatków zostaną przeznaczone na pokrycie długu  związanego z kosztem wykonania chodników na cmentarzu i na chirurgię drzew wokół kościoła. W tym dniu również o godz. 17:00 zostaną poświęcone medaliki i łańcuszki dla dzieci z klas III – ch przygotowujących się do I Komunii Świętej.

06.12 Poniedziałek

+Helena (23r.), Bolesław, Feliksa, Jan, Karolina, Józef ze Stachyrów

+Jadwiga Chudzik (6m-c)

NiepokalaniePoczęcie

NMP

+Marianna Kwiatkowska (4r.), Czesław, Jan Kwiatkowscy

+Stanisław Żak (2r.)

+Bronisława Bednarz (1r.)

+Michał (34r.), Jan z Karbowniczków

+Elżbieta Jośko, Marianna, Aleksander  z Jóźwików, Jan Jędrej

+Andrzej Mirosław (8m-c)

+Zbigniew Ptasiński (30 dzień po śmierci)

+Helena Cabań (3m-c)

III NIEDZIELA ADWENTU

+Tadeusz Wąchała (4r.), Zofia Wąchała, Feliksa, Paweł Wąchała

+Wanda Łuka (12r.), zm. z rodz. Seroków, Łuków, Długokęckich

Dziękczynno - błagalna w 18r. urodzin Kacpra

+Zofia, Barbara, Jan, Tadeusz, Tomasz z Drągów, Helena, Józef, Czesław ze Staniaków

5. W przyszłą niedzielę 12 grudnia w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe i trwać będą do wtorku. Zwracam się z prośbą o zaplanowanie tych dni tak, aby wszyscy wzięli w nich udział. Zachęcam do modlitwy w intencji rekolekcji.

• w poniedziałek, 6 grudnia – święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne; To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  • we wtorek 7 grudnia – święty Ambroży. Żył w IV wieku, był wybitnym biskupem Mediolanu, wspaniałym nauczycielem, który skutecznie zwalczał błędy arian. Prośmy, by jego orędownictwo było umocnieniem dla profesorów i wykładowców teologii. Święty Ambroży jest też patronem pszczelarzy. Delektując się miodem, dziękujmy Bogu za tak wspaniały dar i prośmy o błogosławieństwo dla wszystkich pszczelarzy.
  • w czwartek, 9 grudnia – święty Jan Diego. Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest. 9 grudnia 1531 roku na jednym ze wzgórz Meksyku objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe.

6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” można przeczytać o tym, że pokój rozpoczyna sę zawsze wtedy, gdy żyjemy w intymnej relacji z Bogiem Ojcem. Te zaś patrzy na nas wyłącznie przez rany swojego Syna tytuł „Spojrzenie Ojca” Inny artykuł „ Nasza matka jest najlepsza”. W „Małym Gościu Niedzielnym” O adwencie, łataniu dziur i przełamywaniu siebie mówi  ojciec karmelita Włodzimierz Tochmański, W „Niedzieli” O kulisach powstania największej katolickiej rozgłośni  w Polsce. Od dnia dzisiejszego „Niedziela” w cenie 8 zł.

7. Dzisiaj bezpośrednio po Mszach Świętych przed kościołem można nabyć świece Caritas, kartki świąteczne, kalendarze.

8. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 2 ofiary w wysokości 200zl na chodniki z kostki brukowej na cmentarzu. Składam serdeczne „Bóg zapłać”.

9. W ostatnim tygodniu odbyły się dwa pogrzeby. Pogrzeb śp. Mariana Węgorowskiego ostatnio zamieszkałego w Ożarowie i Jadwigi Krawiec z Miłocina. Msze Święte w 30 dzień po śmierci za ich dusze zostaną odprawione 26 grudnia o godz. 11:30 i 4 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 04.12.2021. )