03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piąta Niedziela Zwykła 6 lutego 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Zwykła 6 lutego 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
05.02.2022.

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 lutego 2022

1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 11:30 wystawienie N.S. i zmiana tajemnic różańcowych.

2. W najbliższy piątek 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
 Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia  w piątek o godz. 15:00.

3. Do chorych, którzy nie będą mogli przybyć do świątyni, udam się od godz. 9:00. Proszę  zgłaszać chorych w zakrystii. W domu należy przygotować stolik nakryty białym obrusem, krzyż, świece oraz wodę święconą. Osoby chore będą mogły przystąpić do spowiedzi, przyjąć sakrament namaszczenia i Komunię Świętą.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński i całkowicie poświęciła się Bogu (wspomnienie obowiązkowe).

+Helena Cabań (5m-c)

+Jadwiga Chudzik (8m-c)

+Józef Rejmak (6r.), Apolonia, Aleksander Mirosław

+Piotr Muciek

Córka

+Zofia, Władysław Sygnowscy, Tadeusz i Genowefa Dwornikiewicz

+Zbigniew Ptasiński (3m-c)

+Bronisława, Władysław Tomaszewscy, Wacław Pomorski

+ Roman Mirosław

Siostrzenica i Bratanica

+Aleksander Ozimek (3m-c)

+Czesław Mirosław (30 dzień po śmierci)

Siostra

+Teodora, Wiesław Łukasik, siostra Wiesława

W intencji chorych

+Elżbieta Jośko, Marianna, Aleksander z Jóźwików, Jan Jędrej

+Zuzanna Kowalska (30 dzień po śmierci)

13.02.

ZWYKŁA

+Julian Pietrak (imieninowo-urodzinowa)

Żona

Dziękczynno-błagalna w 18r. urodzin Weroniki Kamola

+Stanisław Rusek

+Janusz Kamiński , Józef, Genowefa z rodz. Kamińskich

6. W ubiegłym tygodniu odbyły się 3 pogrzeby: Pogrzeb ś.p. Jana Kołodziejczyka z Wojciechowa Kol.I, Jana Figlarskiego z Wojciechowa Kol. I i Bogdana Słodkiewicza z Miłocina.  Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Jana Kołodziejczyka zostanie odprawiona 24 lutego o godz. 7:00 i 10 intencji miesięcznych, za dusze śp. Jana Figlarskiego 26 lutego o godz. 7:30 i 6. intencji miesięcznych, za dusze śp. Bogdana Słodkiewicza  5 marca o godz. 17:00 oraz  3 intencje miesięczne od uczestników pogrzebu. W najbliższą sobotę o godz. 11:00 pogrzeb śp. Sabiny Walczak z Maszek.
Informacja dla tych, którzy są zmartwieni odnośnie Mszy Świętych miesięcznych za dusze śp. Sławomira Sułka i Stanisława Depty z Maszek, których pogrzeb odbył się 14 stycznia. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za ich dusze zostanie odprawiona w kościele w Wojciechowie dnia 14 lutego o godz. 17:00 i 15 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Liczę na liczną obecność zainteresowanych, na Mszach Świętych miesięcznych aby troska wielu była poparta czynami, a nie tylko zwykłą ciekawością i zaniepokojeniem.

7. Podziękowanie O. Pawłowi Mazurek ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki Ojców Białych

8.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

Zmieniony ( 05.02.2022. )