02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szósta Niedziela Zwykła 13 lutego 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Szósta Niedziela Zwykła 13 lutego 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
12.02.2022.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 lutego 2022

1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

2. W najbliższy poniedziałek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

3. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

+Stanisław Wieczerzak

Kolega Stanisław

+Sławomir Sułek i Stanisław Depta (30 dzień po śmierci)

+Janina Mirosław (3m-c)

+Zofia, Bolesław, Henryk, Jan Maria z Miareczków

+Janina Chołojczyk (2m-c)

Dziękczynno -błagalna  w intencji Janiny Karbowniczek w 90 r. urodzin

Legion Maryi

+ Marian Szot

Chrześnica

+Marian (23r.), Małgorzata, Władysław Lewtak

+Marianna Kołodziejczyk ( 30 dzień po śmierci)

+Krystyna Zaklika

Pracownicy ZUS

+Adam Kubecki  (2r.)

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Anny i Józefa Kawalców w 40 r. ślubu

20.02.

ZWYKŁA

+Anna i Longin Ptasińscy

+Leszek Nagnajewicz (11r.), zm. z rodz. Nagnajewiczów

+Bronisława, Władysław, Jan, Czesław, Stanisław, Henryk, Helena, Anna, Paweł, Stanisław, Zofia z rodz. Żuchników i Jośków

+Maria, Czesław, Stanisław Grygliccy

5 Prasa katolicka

6. W ubiegłym tygodniu odbyły się 2 pogrzeby: Pogrzeb śp. Andrzeja Mućka z Wojciechowa i Sabiny Walczak z Maszek. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Andrzeja zostanie odprawiona  10 marca o godz. 7:30 i 10 intencji miesięcznych, natomiast za dusze śp. Sabiny 4 marca o 7:30, a następnie 5 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

7. W dniu dzisiejszym są zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie

8.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

Zmieniony ( 12.02.2022. )