02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 6 marca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 6 marca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
05.03.2022.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 06 marca 2022

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godzinie 16:15 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9:30 Gorzkie Żale. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

+Helena Cabań (6m-c)

+Roman, Stanisław, Krystyna z rodz. Mirosławów

+Franciszek, Józef Niezgoda, Józef, Stanisława Wójcik, Antoni, Krystyna Wójcik, Tadeusz, Maria Rejmak

+Zuzanna Czępińska (5m-c)

+Julia (12r.) i Maciej Hałasa

+Jadwiga Chudzik  (9m-c)

Ucz. pog..

+Elżbieta Jośko, Marianna, Aleksander z Jóźwików, Jan Jędrej

+ Marian Szot

Siostrzeniec

+Andrzej Muciek (30 dzień po śmierci)

+Krystyna Zaklika 3m-c)

+Helena Rejmak

Szpitala

+Aleksander Ozimek (4m-c)

+Zbigniew Ptasiński (4m-c)

+Krystyna Mirosław imieninowa)

+Stanisław Rusek

13.03.

WIELKIEGO POSTU

+Kazimierz Pomorski (3r.), zm.  z rodz. Pomorskich i Skwarków

+Krystyna Mirosław (2r.), Marian, Mieczysław, Zofia z Mirosławów

+Stanisław, Aleksander, Zofia z Kowalczyków

+Genowefa Szot (3r.), Szczepan, Wojciech, Karolina z rodz. Szotów, Agnieszka, Andrzej z Figlarskich, Adam Kubecki

6. W przyszłym tygodniu taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Lublinie.

7. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9:30 i Gorzkich Żalach katecheza dla kandydatów do Bierzmowania

8. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Teresy Lipki z Wojciechowa. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 31 marca o godz. 15:00 oraz 11 intencji miesięcznych.  Jutro pogrzeb śp. Janiny Pelczarskiej z Tomaszówki.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom z okazji Dnia Kobiet życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Zmieniony ( 05.03.2022. )