03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
12.03.2022.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2022

1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.

2. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie skierowane do nich tak, jak do Abrahama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na rzecz misji.

3. Pamiętajmy również, że każdy z nas może stawać się misjonarzem w swoim środowisku pracy i w swojej rodzinie, dzieląc się darem wiary, który otrzymaliśmy. Uczmy się nie tylko postawą świadczyć o naszej przynależności do Chrystusa, lecz również słowem uzasadniać to, co wyznajemy. Temu celowi będzie służyć również czytanie prasy katolickiej czy dobrej literatury religijnej. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, i „Małego Gościa Niedzielnego”.

4. Trwa okres Wielkiego Postu. Nie zapominajmy o nabożeństwa wielkopostnych, takich jak Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale. W naszym kościele Droga Krzyżowa w piątek o godz.16:15. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9:30 Gorzkie Żale.

5. W najbliższą sobotę będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków troski o rozwój i świętość własnej rodziny i innych osób powierzonych ich opiece. Wstawiennictwu św. Józefa będziemy również powierzać wszystkie osoby noszące jego imię. Msza św. zbiorowa w intencji solenizantów żywych i zmarłych, którzy noszą imiona Józef lub Józefa  o godz. 17:00. Imiona i nazwiska można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

+Jadwiga i Jan Pluta (1r.)

+Zbigniew Muciek (30 dzień po śmierci

+Zuzanna Kowalska

Emerytowani Pracownicy  Urzędu Gminy

+Sławomir Sulek, Stanisław Depta (2m-c)

+Zuzanna Kowalska (2m-c)

+Tadeusz (20r.), Józef, Aniela, Stanisław, Helena z Matraszkow, Janina (21r.), Aleksander, Mieczysław, Andrzej

+Krzysztof Pomorski (3r.), Janina Pomorska (1r.)

+ Marianna Kołodziejczyk (2m-c)

+Jerzy Wolak (r.), Marian Gwóźdź zm. z rodz. Michalczaków i Wolaków

+ Zofia Kowalczyk

Marcin Postój z żoną

+Marianna, Czesław,Grzegorz Baranowscy, Józefa, Jan Jędrej

+Janina Chołojczyk (3m-c), zakończenie

+Zbiorowa w intencji noszących imię Józefa i Józef

20.03.

WIELKIEGO POSTU

+Władysław (15r.), Marianna (7r.), Feliks, Franciszka, Aniela z Jośków, Czesław Chomicki i za zm. z rodzin Czernieców, Jośków, Chomickich, Marcin i Józefa Czerniec

+Aleksander Ozimek (17r.), i zm. z rodz. Ozimków, Czępińskich i Jędrejów

+Julianna, Jan, Zbigniew Ceglińscy

córka

+Wiesława Stawinoga (6r.), Kazimiera i Marek Dalmata

7. 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywali Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W przyszłą niedziele będą do wzięcia druki dotyczące Duchowej Adopcji. Duchowa Adopcja polega na modlitwie – należy odmówić jeden dziesiątek różańca oraz modlitwę  znajdującą się na druku codziennie przez 9 miesięcy. Wtedy ta osoba, która podejmie duchową adopcję  uratuje dziecko poczęte wiadome samemu Bogu.

8. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła.

9. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Janiny Pelczarskiej i Zofii Rosieckiej. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za dusze śp. Janiny zostanie odprawiona 4 kwietnia o godz. 7:00 a następnie  6 intencji miesięcznych, natomiast za dusze sp. Zofii 11 kwietnia o godz. 17.00 oraz 5 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się…

Zmieniony ( 19.03.2022. )