02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta niedziela Wielkiego Postu 27 marca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta niedziela Wielkiego Postu 27 marca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
26.03.2022.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 marca 2022

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Zwykle nie mamy okazji jej usłyszeć, gdyż zastępują ją śpiewy na wejście, ale jeśli zajrzymy do tekstów liturgicznych, to tam ją znajdziemy. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście.

2. W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o tym najważniejszym – duchowym przygotowaniu. W tym przygotowaniu pomogą nam rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy w najbliższy czwartek.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ANNO DOMINI  2022

Czwartek  31 marca

Godz.   9:30 Msza Święta z nauką ogólną
Godz. 11:30 Msza Święta z rozważaniem rekolekcyjnym
Godz. 15:00 Msza Święta z nauką dla dzieci
Godz. 17:00 Msza Święta z nauką dla wszystkich

Piątek 01 kwietnia  – dzień sakramentu pokuty i pojednania

Godz.   9:30 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dorosłych
Godz. 11:30 Nabożeństwo pokutne dla chorych i starszych i spowiedź
Godz. 15:00 Nabożeństwo pokutne dla dzieci i spowiedź
Godz. 16:15 Droga Krzyżowa
Godz. 17:00 Nabożeństwo pokutne dla wszystkich i spowiedź

Sobota 02 kwietnia  – dzień Komunii Świętej Generalnej i zakończenie rekolekcji

Godz.   9:30 Msza Święta  z nauką dla wszystkich
Godz. 11:30 Msza Święta z nauką dla dorosłych
Godz. 15:00 Msza Święta z nauką dla dzieci
Godz. 17:00 Msza Święta z nauką dla wszystkich
Godz. 18:00 Katecheza dla młodzieży uczącej się (młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania młodzież ze szkół  ponadpodstawowych i młodzież pracująca)

Rekolekcje prowadzi: Ks. Jacek Lewicki

W czwartek będzie wprowadzenie do naszej świątyni na stałe relikwii św. Ojca Pio.

3. W tym tygodniu przypada również, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  W pierwszy piątek  Droga krzyżowa o godz. 16:15. Ci którzy odprawiają pierwszy piątek miesiąca uczestniczą na nabożeństwie pokutnym , przystępują do spowiedzi i komunii świętej.

6. W sobotę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze.

7. W tym roku tak jak w ubiegłych latach będziemy uroczyście i licznie przeżywać Triduum Paschalne. Będziemy adorować Chrystusa w Bożym Grobie. Trzeba będzie przygotować Ciemnicę i Boży Grób. Ofiary na kwiaty oraz na urządzenie Grobu Pańskiego i Ciemnicy można składać do puszki na stoliku pod chórem lub w zakrystii.

+Marian Węgorowski (4m-c), zakończenie

+Zofia, Bronisław, Piotr, Władysław, Zofia, Stanisław, Tadeusz, Krzysztof, Roman z rodz. Fiutów, Kamińskich, Pruszkowskich, Ziółkowskich, Sągolewskich

+Stanisław Stachyra (8m-c)

Stanisława , Antoni Gustyn, Anna, Józef, Tomasz Wojtaszko

+Anna, Stanisław Rodak i zm. z rodz. Rodak, Bulicz, Makuch

+Helena Jędrej (18r.)

+ Stanisława (29r.),Stanisław, Marian, Jan, Eugeniusz, Wanda z Żaków, Krystyna, Czesław z Ozimków

O pokój na Ukrainie

+Teresa Lipka 30 dzień po śmierci)

+Jan Czerniec (r.), Marianna Czerniec

+Bogdan Słodkiewicz (2m-c)

+Zofia Kowalczyk (3m-c)

Dzień spowiedzi

+Jan Lucjan Mirosław(18m-c), zakończenie

+Marian Szot (5m-c)

+Stefania Woś

O głęboką wiarę, mocną miłość, o pełnienie woli Bożej i Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia

WIELKIEGO POSTU

+Feliksa Król (3r.), Kazimierz (27r.), Rozalia, Antoni z Królów Marianna, Stanisław, Jan z Krzysiaków, Gustaw Kobyra

+Jan Jóźwik (20r.)

+Irena i Edward Gawlikowie

+Stanisław Michalczak (5r.), Łukasz Biedacha (22r.), Józef Bronisława  Michalczak i zm. z rodz. Ziębów

10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoniego Masiaka. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 21 kwietnia o godz. 7:00 oraz 7 intencji od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 30.03.2022. )