02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Druga Niedziela Wielkanocy, Czyli Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Druga Niedziela Wielkanocy, Czyli Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
23.04.2022.
DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,        24 kwietnia 2022
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.

2. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” Dzisiaj po Mszach Świętych zbierane ofiary do puszek na fundusz Caritas

3. W poniedziałek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty.
We wtorek, 26 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z Oktawy Wielkanocy – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy św. Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera. Przykładnie i wiernie trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii.

4. W piątek 29 kwietnia będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej.  Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

+Stanisław Wieczerzak (6m-c)

+Janina Mirosław (5m-c), zakończenie

+Wanda,  Eugeniusz, zm. z rodz. Żaków

+Helena Rejmak (4m-c)

+Jan Figlarski (3m-c)

+Zofia Kowalczyk (4m-c), zakończenie

+Adrian Winiarski (2r.), Helena (3r.) Jaworska, Paweł Jaworski (18r.)

+Stanisław Stachyra (9m-c)

+Alicja Czępińska (11m-c)

+Helena, Józef Ceglarz, Edward, Bronisława Woźniak

+Jan Kołodziejczyk (3m-c)

+Teresa Lipka  (2m-c)

+Jozef Płotek, Janina, Stanisława zm. z rodz. Płotek  Gularowskich i Dąbrowskich

+Maria Karbowniczek (30 dzień po śmierci)

+Irena, Tadeusz, Roman Grzybek, Katarzyna, Józef, Jan, Bogumiła, Krzysztof Niedziela

+Józef, Aniela Buda, Jan Buda zm. z rodz. Budów

Dziękczynna i o Boże i Maryi błogosławieństwo dla Karola w 19r. urodzin

+Stanisław, Marianna, Stanisław, Józef, Stanisław, Jan, Tadeusz Mirosław

WIELKANOCY

+Zofia Wąchała (8r.), Tadeusz Wąchała, Feliksa,  Bronisław, Wąchała,  Feliksa i Paweł Pomorscy

+Edward Nalewajko, Jan, Marianna z Nalewajków

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Pawła Kwiatkowskiego w 18r. urodzin

+Bronisław, Bronisława, Marianna, Władysław z Kowalskich, zm. z rodzin Kowalskich, Wosiów i  Czernieców

+Henryk, Janina, Stanisław, Marianna z rodz. Jóźwików

7. Zapowiedzi przedślubne

8. Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9:30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania.

10. W najbliższy czwartek o godz. 15:30  spotkanie dzieci przygotowujące się I Komunii Świętej

11. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 27 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12:00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. (Szczegóły są dostępne na plakacie i na stronie internetowej szkoły).