02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Wielkanocy 8 maja 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Czwarta Niedziela Wielkanocy 8 maja 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
07.05.2022.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 08 maja 2022

1. Dzisiejsza, 4-ta niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak mogliśmy to usłyszeć we wstępie do Mszy św. – jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.

2. W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele codziennie w dni powszednie o godz.18:00 a w niedziele i święta po Mszy Świętej o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.

3. W piątek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

4. W tym tygodniu jeszcze jedno święto. W sobotę, 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

5. W przyszłą niedzielę  15 maja o godz. 10:30 dzieci z klas III – ch przystąpią do I Komunii Świętej Spowiedź dla nich ich rodziców i rodzeństwa w piątek o godz. 16:00. Msza Święta z godz. 11:30 będzie przesunięta na godz. 12:00.

6. Zapowiedź przedślubna

+Jan Pawlak (3r.), Janina i Tomasz Czerniec

Marianna, Władysław Woś, Józefa, Jan, Zuzanna, Stanisław Szewczyk

+Zbigniew Ptasiński (6m-c)

+Sabina Walczak (3m-c), Maria Mike (1r.)

Ucz. pog

+Jan, Leokadia, Henryk Czajkowscy

+Danuta Michałek (30 dzień po śmierci)

O głęboką wiarę, mocną miłość, zachowanie przykazań Bożych i o Boże błogosławieństwo

+Aleksander Ozimek  (6m-c)

+Zofia Rosiecka  (2m-c)

+Józefa Stanisław, Marianna, Stanisław, Józef z Chęciów, Anna i Tomasz z Ozimków

+Stanisław, Zofia, Jan z rodz. Bieńków, Kamińskich, Jośków i Żuchników

+Sławomir Sułek, Stanisław Depta (4m-c)

+Zbigniew Muciek (3m-c)

+Alina Pietras (2m-c)

+Elżbieta Jośko, Marianna, Aleksander z Jóźwików, Jan Jędrej

+Czesława Piech (2m-c)

+Zuzanna Kowalska (4m-c)

chrzcielna

+Zofia, Stanisław, Maria Trojanowscy, Barbara, Stanisław Handzel, Feliksa Marczyńska

WIELKANOCY

Stanisław, Aleksander Jędrej, Janina, Leonard z Jędrejów, Genowefa, Piotr z Mirosławów, Marian Czępiński

+Anastazja, Bronisław, Andrzej z Mirosławów

W intencji dzieci pierwszokomunijnych

Za parafian

+Tomasz, Józefa Muciek, Małgorzata, Józef Kowalscy

9. Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 9:30 będzie śpiewał Zespół Wokalny „Bystre Babki” działający przy Domu Kultury w Wąwolnicy pod kierownictwem Szymona Czapika. Po Mszy Świętej wykona kilka pieśni.

10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Mirosława z Maszek. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona  1 czerwca o godz. 7:00 oraz 20 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 07.05.2022. )