02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piąta Niedziela Wielkanocy 15 maja 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Wielkanocy 15 maja 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
14.05.2022.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 15 maja 2022

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. W dniu dzisiejszym na Mszy Świętej dodatkowej o godz. 10:30 I Komunia Święta dzieci z klas III –ch. Ogarnijmy te dzieci i ich rodziców naszymi modlitwami. Tydzień biały dla dzieci pierwszokomunijnych codziennie w ciągu tygodnia o godz. 18:00.

3. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie w dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

4. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

5. Za 2 tygodnie planowana jest w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Taka wizytacja odbywa się co 5 lat. W tym roku naszą parafię będzie wizytował ks. biskup Józef Wróbel. W czasie wizytacji uczniowie z klas VII-ch i VIII-ch ze szkół podstawowych w Wojciechowie i w Maszkach przystąpią do Sakramentu Bierzmowania podczas Mszy Świętej o godz. 9:30. W związku z tym w najbliższy czwartek o godz. 16:30 odbędzie się spotkanie z nimi i próba przed bierzmowaniem. Bardzo proszę o obowiązkowy udział w tym spotkaniu.

+Zofia Błaszczak (1r.)

+Stanisław Rusek

+Marianna Kołodziejczyk (4m-c)

+Janina, Józef Mirosław, Józefa, Józef, Zdzisław, Jan Czyżewscy, Stanisław Żaba, Leokadia Rola