02.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szósta Niedziela Wielkanocy 22 maja 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Szósta Niedziela Wielkanocy 22 maja 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
21.05.2022.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 22 maja 2022

1. Wciąż trwamy w radości paschalnej, przeżywając dziś 6. niedzielę Wielkanocy. Niech nie przestanie rozbrzmiewać w naszych sercach, myślach i rozmowach prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa, która jest podstawą naszej wiary. Przypomniała nam o tym również dzisiejsza liturgia.

2. W Polsce miesiąc maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie Jeśli nie możemy przyjść do kościoła na to nabożeństwo, odprawiajmy je w gronie rodzinnym, gromadząc się razem z sąsiadami przed figurą, obrazem Matki Bożej. Niech w naszych domach nie przestanie rozbrzmiewać śpiew Litanii loretańskiej, dziękując Bogu za dar tak wspaniałej Matki.

3.We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

3. 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki.

4. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie

5. W najbliższą niedzielę 29 maja  w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. biskup Józef Wróbel. Taka wizytacja odbywa się co 5 lat. W związku z tym pierwsza Msza Święta będzie odprawiana o godz. 7:45, a więc 15 minut wcześniej. Przed Mszą Świętą przed drzwiami kościoła będzie ucałowanie krzyża przez biskupa i pokropienie wodą święcona a następnie modlitwa  w intencji ks. biskupa. Na początku Mszy Świętej po pozdrowieniu będzie powitanie biskupa i sprawozdanie proboszcza o stanie religijnym i gospodarczym parafii i z homilią ks. Biskupa. Druga Msza Święta o 9:30 połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania uczniom klas VII– ch i VIII-ch ze szkół w Wojciechowie i Maszkach. Trzecia o godz. 11:30. W związku, że do Bierzmowania przystąpi 77 osób bardzo proszę aby uczestnicy nie związani z kandydatami do bierzmowania uczestniczyli we Mszach Świętych w godz. 8:00, 11:30 lub o 17:00.

Spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów, świadków i rodziców w piątek o godz. 15:30. W czwartek o godz. 16:00 próba przed bierzmowaniem. W czwartek po nabożeństwie majowym o godz. 18:30 zbiórka ministrantów i lektorów.

6. Zapowiedź przedślubna

+Jan Kołodziejczyk (4 m-c)

+Jan Figlarski (4m-c)

+Stanisława, Czesław Muciek, Józefa i Bolesław Walczak i zmarłych z tych rodzin

+Helena Rejmak (5m-c)

+ Mieczysław Chudzik ( 30 dzień po śmierci)

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Bronisławy Żak w 80 r. urodzin

+Tadeusz Zabiegły (2m-c)

O opiekę, o zdrowie do Matki Bożej dla Anny i Tomasza w rocznicę urodzin

Mama

+Stanisław Stachyra (10 m-c), zakończenie

+Stanisław Wieczerzak (7m-c)

+ Zdzisław Jabłoński (51r.), Ewa, Józefa, Franciszek z Jabłońskich, Stanisław Komsta, Wiesława i Stanisław Więckowscy

+Krystyna Mirosław, Stanisław Roman

Syn z rodziną

+Alicja Czępińska (1r.)

+Feliksa, Michał, Józef, Jan, Edward, Marek, Tadeusz, Henryk z Tomczyków

+Andrzej Rejmak  (30 dzień po śmierci)

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Zofii Jośko w 90r. urodzin

+Józefa i Jan Szewczyk

Ślubna Martyna Iwaniak i Mateusz Madejski

Ślubna Monika Pomorska i Mateusz Rybak

+Eugeniusz Jędrej (21r.)

UROCZYSTOŚĆ

WNIEBO-WSTĄPIENIA

+Czesław (36r.), Stanisław, Natalia z Chomickich, Władysław, Marianna z Czernieców i za zmarłych z rodzin Chomickich, Czernieców i Jośków

+Zofia Gustyn (22r.), Józef Gustyn (12r.)

Za parafian

+Zofia, Stanisław Wartacz, Józefa i Jan Szewczyk

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter; jest nazywany „apostołem Rzymu”; wprowadził zupełnie nowe formy duszpasterstwa polegające na gromadzeniu w tzw. oratoriach ludzi z różnych stanów, by rozmawiać z nimi na tematy wiary, jak też aktualnych wydarzeń; od niego wywodzą się oratorianie (filipini), którzy mimo iż żyją wspólnie, nie składają ślubów zakonnych; słynął ze swojego szczególnego poczucia humoru (wspomnienie obowiązkowe);

Zmieniony ( 28.05.2022. )