03.05.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwunasta Niedziela Zwykła 19 czerwca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwunasta Niedziela Zwykła 19 czerwca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
18.06.2022.

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 czerwca 2022

1. Obchodzimy dziś 12. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą roku szkolnego. W najbliższy piątek, 24 czerwca, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. Msza Święta dziękczynna na zakończenie roku w piątek o godz. 8:00. Jest to zarazem uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Tego dnia z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast w sobotę 25 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

2. Trwa tak zwana Oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie do czwartku włącznie do udziału w Eucharystii, w nabożeństwie czerwcowym i w procesji Eucharystycznej wokół kościoła. Szczególnie zapraszam dzieci. Dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji.

Dziś procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 11:30.

3. W tym tygodniu poświęcenie pól w następującym porządku:

Jutro w poniedziałek o godz. 18:00 – Miłocin, Palikije II i Stasin

We wtorek  o godz. 18:00 - Wojciechów Kol. I i Kol. V

We środę  godz. 18:00 Wojciechów wieś

W czwartek 26 czerwca o godz. 18:00  Gaj Stary i Nowy Gaj

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji do 4 ołtarzy poświęcenie wianków. O przygotowanie ołtarzy na czwartek proszę następujące miejscowości:

a. Wojciechów Kol. I

b. Wojciechów Kol. V

c. Miłocin i Palikije II

d. Ignaców

4. W czwartek, 23 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela przeniesiona z piątku z tej racji że w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Bożego W Litanii do wszystkich świętych jest św. Jan jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Msza Święta zbiorowa w intencji solenizantów tego dnia, którzy noszą imię Jan, Janina czy Danuta zarówno żywych jak i zmarłych w piątek o godz. 18:00. Imiona ich i nazwiska należy zgłaszać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.

+Genowefa, Julian Franciszek, Jadwiga, Stanisław, Maria, Jan z Wąchałów i Putowskich, Bronisława i Serafin Borkowscy

+Antoni Masiak (3m-c)

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo w intencji mieszkańców  Miłocina , Palikij II i Stasina z racji poświęcenia pól

+Stanisław Kuropatwa (23r.), Irena Kuropatwa (11r.)

+Andrzej (7r.), Marianna, Stanisław ze Stachyrów

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwowo w intencji mieszkańców Wojciechów Kol.I i Woiciechów Kol.V  z racji poświęcenia pól

+Jan Figlarski (5m-c)

+Tadeusz Zabiegły (3m-c)

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo w intencji mieszkańców Wojciechów wieś z racji poświęcenia pól

Oktawa Bożego Ciała

+Alicja Czępińska (13m-c)

+Jan Kołodziejczyk (5m-c)

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Gaju Starego i Nowego Gaju

N.S.P.J

+Andrzej Sikora (3r.)

Zbiorowa w intencji solenizantów tego dnia

+Mieczysław Sułek (6r.), Alina Sułek

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo w 20 r. powstania Legionu Maryi w parafii Wojciechów

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo w 40r. ślubu Elżbiety  i Tadeusza Pomorskich

XIII

NIEDZIELA ZWYKŁA

+Michał, Irena, Roman Mirosław

+Julia, Jan, Piotr, Czesław Marek, Adam Zawadzki, Maria, Zbigniew, Michal Rynkowscy

imieninowa

+Zofia, Józef, Rozalia, Jan, Marcjanna, Paweł z rodz. Gustynów i Wójtowiczów. Leszek Nagnajewicz

Dziękczynno-błagalna w intencji 40r. ślubu Danuty i Stanisława Mirosławów

W intencji przyjmujących chrzest

+Zofia, Józef Targońscy, Robert Kosior (2r.)

6. Zapowiedzi przedślubne

8. W sobotę  25 czerwca Legion Maryi będzie przeżywał 20 rocznicę powstania w naszej parafii. O godz. 9:30 różaniec i modlitwy Legionowe, o 10:00 Msza św. Po Mszy Świętej spotkanie połączone z agapą.

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na chodniki z kostki brukowej. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 3620 zł. Tę ofiarę złożyło 15 rodzin.

10. W dniu dzisiejszym w godz. od 10:00 do 14:00 w remizie strażackiej odbędzie się akcja poboru krwi.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

Zmieniony ( 18.06.2022. )