25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czternasta Niedziela Zwykła 3 lipca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Czternasta Niedziela Zwykła 3 lipca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
02.07.2022.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 lipca 2022

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Trwają wakacje. Niech staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza komunia z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała!

2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

4. 3 sierpnia  wyruszy 44 pielgrzymka piesza z Lublina  do Częstochowy. Zachęcam do udziału w tej pielgrzymce. Koszt pielgrzymki wynosi 85 złotych. Można też wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Ci, którym nie dano pielgrzymować. mogą wesprzeć pielgrzymkę podając intencje dla pielgrzymów. Pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencje ofiarodawcy przed tron Matki Bożej. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. W tych dniach Wojciechów gości kowali z całej Polski z racji odbywających się warsztatów kowalskich. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę będzie kolejne ogólnopolskie spotkanie kowali. Poprzez te obecność i udział w warsztatach kowalskich kowale ukazują piękno  rzemiosła artystycznego. Życzymy im owocnego pobytu i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

+Henryk Wróbel  (14m-c)

+Janina Pelczarska (4m-c)

+Sabina Walczak (5m-c)

+Marian Lewtak, Jan Lewtak

+Józef Tracki

Firma Pogrzebowa.

+Janina (14r.), Józef, Tadeusz, Józef Stasiak

+Krystyna Bednarczyk (2m-c)

+Krystyna Zaklika (7m-c)

+Sławomir Sułek

Gnat Marianna ze Słodkowa

+Andrzej Muciek (5m-c)

+Tadeusz Kamiński (11r.)

+Zbigniew Ptasiński (8m-c)

+Marian (7r.), Janina (20r.) z Kowalczyków, Grzywaczów Czępińskich

XV

NIEDZIELA ZWYKŁA

+Władysława, Jan, Zygmunt, Wacław, Jan, Zbigniew, Helena, Leokadia z rodz. Dolan

Dziękczynno- błagalna w 11r. ślubu Anny i Sebastiana  Listosiów i ich dzieci

W intencji kowali i ich rodzin

Dziękczynno-błagalna w 50 r. ślubu Elżbiety i Edwarda Józwik

7. Zapowiedzi przedślubne

• 6 VII -  bł.  Maria Teresa Ledóchowska dziewica
  • 8 VII – św. Jan z Dukli, kapłan

9. Pragnę podziękować za ofiary na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem chodników na cmentarzu. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 3500 zł. Ofiarę tę złożyło19 rodzin

10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tomasza Rzeźnika. Msza św. w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 28 lipca o godz. 7:00, a następnie 1 intencja  miesięczna od uczestników pogrzebu.

11. Podziękowanie ks. Jarkowi. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

Zmieniony ( 02.07.2022. )