02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czternasta Niedziela Zwykła 3 lipca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Czternasta Niedziela Zwykła 3 lipca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
02.07.2022.

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Trwają wakacje. Niech staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza komunia z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała!

2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

4. 3 sierpnia  wyruszy 44 pielgrzymka piesza z Lublina  do Częstochowy. Zachęcam do udziału w tej pielgrzymce. Koszt pielgrzymki wynosi 85 złotych. Można też wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Ci, którym nie dano pielgrzymować. mogą wesprzeć pielgrzymkę podając intencje dla pielgrzymów. Pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencje ofiarodawcy przed tron Matki Bożej. Zapisy w kancelarii parafialnej. 

5. W tych dniach Wojciechów gości kowali z całej Polski z racji odbywających się warsztatów kowalskich. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę będzie kolejne ogólnopolskie spotkanie kowali. Poprzez te obecność i udział w warsztatach kowalskich kowale ukazują piękno  rzemiosła artystycznego. Życzymy im owocnego pobytu i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

6. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

04.07

Poniedziałek

7.00

+Henryk Wróbel  (14m-c)

Ucz. pog.

7.30

+Janina Pelczarska (4m-c)

Ucz. pog.

05.07

Wtorek

7.00

+Sabina Walczak (5m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Marian Lewtak, Jan Lewtak

 

06.07

Środa

7.00

+Józef Tracki

Firma Pogrzebowa.

17.00

+Janina (14r.), Józef, Tadeusz, Józef Stasiak

 

07.07

Czwartek

7.00

+Krystyna Bednarczyk (2m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Krystyna Zaklika (7m-c)

Ucz. pog.

08.07

Piątek

7.00

+Sławomir Sułek

Gnat Marianna ze Słodkowa

7.30

+Andrzej Muciek (5m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Tadeusz Kamiński (11r.)

 

09.07

Sobota

7.00

+Zbigniew Ptasiński (8m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Marian (7r.), Janina (20r.) z Kowalczyków, Grzywaczów Czępińskich

 

10.07

XV

NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00

+Władysława, Jan, Zygmunt, Wacław, Jan, Zbigniew, Helena, Leokadia z rodz. Dolan

 

9.30

Dziękczynno- błagalna w 11r. ślubu Anny i Sebastiana  Listosiów i ich dzieci

 

11.30

W intencji kowali i ich rodzin

 

17.00

Dziękczynno-błagalna w 50 r. ślubu Elżbiety i Edwarda Józwik

 

7. Zapowiedzi przedślubne

8. Prasa katolicka

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 6 VII -  bł.  Maria Teresa Ledóchowska dziewica
  • 8 VII – św. Jan z Dukli, kapłan

9. Pragnę podziękować za ofiary na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem chodników na cmentarzu. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 3500 zł. Ofiarę tę złożyło19 rodzin

10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tomasza Rzeźnika. Msza św. w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 28 lipca o godz. 7:00, a następnie 1 intencja  miesięczna od uczestników pogrzebu.

11. Podziękowanie ks. Jarkowi. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu. 

 

Zmieniony ( 02.07.2022. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz