25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Piętnasta Niedziela Zwykła 10 lipca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Piętnasta Niedziela Zwykła 10 lipca 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
10.07.2022.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lipca 2022

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 15. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego.

2. W poniedziałek, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.

3. W sobotę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku.

4. To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

• 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 VII – św. św. Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle   surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego (wspomnienie obowiązkowe);
  • 15 VII – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i Doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza (wspomnienie obowiązkowe).

5. 3 sierpnia wyruszy XXXIII pielgrzymka piesza z Lublina do Częstochowy. Zapisy w kancelarii parafialnej.

+Aleksander Ozimek  (8m-c)

+Alina Pietras (4m-c)

+Sławomir Sułek, Stanisław Depta (6m-c)

+Danuta Michałek (3m-c)

+Stanisław Rusek

+Wacław Bednarczyk (24r.), Jan, Władysława z Bednarczyków

+Janina, Józef Mirosław Zdzisław, Jan, Józefa, Józef z Czyżewskich, Stanisław Żaba, Leokadia Rola

+Zuzanna Kowalska (6m-c)

+Czesław Węgorowski (35r.), Józefa, Wojciech, zm. z rodz. Węgorowskich

+za zmarłych z rodz. Łuków, Seroków i Długokęckich

+Zbigniew Muciek (5m-c)

+Henryk Chrzanowski

+Marian Mirosław(11r.)

Ślubna Angelika Czajkowska i Krzysztof Gołda

XVI

NIEDZIELA ZWYKŁA

+Stanisław Berliński (2r.), Józefa i Jerzy z rodz. Berlińskich

+Janusz Węgrzyn (27r.), zm. z rodz. Węgrzynów

+Ludwik, Aleksandra, Jan, Janina z Rollów, Stanisław Nakonieczny

+Marian (8r.), Adela, Stanisław Iwaniak, Helena (8r.), Józef, Czesława, Tadeusz, Jan, Barbara z Włodarczyków, Janina, Jan, Aleksander Dekundy, zm. z rodz. Karbowniczków

7. Zapowiedzi przedślubne

8. Społeczność Wojciechowska przeżywa w tych dniach XIV Ogólnopolskie Spotkania Kowali. Kowale poprzez te obecność i udział w warsztatach kowalskich ukazują piękno rzemiosła artystycznego Dzisiejszy program rozpoczyna Msza Święta w której uczestniczą kowale  różnego stopnia , a także władze samorządowe i wojewódzkie.

Pragnę podziękować wszystkim obecnym  na tej Eucharystii ks. Krzysztofowi Szynalowi, kapelanowi Stowarzyszenia Kowali Polskich za przewodnictwo dzisiejszej Liturgii i za Słowo Boże, Księdzu Rafałowi za pomoc duszpasterską  w dniu dzisiejszym, . Kowalom różnych godności i z różnych stron Polski.. Władzom samorządowym, gościom i wszystkim uczestnikom tej liturgii.

9. Dziękuję za ofiary na pokrycie  kosztów związanych z  wykonaniem chodników  na cmentarzu. Od ostatniej niedzieli  wpłynęło 2600. Ofiarę tę złożyło 15 rodzin.

10. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krzysztofa Budy. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 1 sierpnia o godz. 7.30 i 46 intencji od uczestników pogrzebu.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzyę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

Zmieniony ( 10.07.2022. )