02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Osiemnasta Niedziela Zwykła 31 sierpnia 2022 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Osiemnasta Niedziela Zwykła 31 sierpnia 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
30.07.2022.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 lipca 2022 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie. 

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu. 

3. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

4. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Opieką otoczył kaplicę pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia.
Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można zyskać od południa dnia 1 sierpnia do północy 2 sierpnia i ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

5. W tym tygodniu przypadają:, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. - szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. W tym dniu Msza Święta  o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17:00. Adorację Eucharystyczną rozpoczniemy o godz. 15:00. Spowiedź od godz. 16:00.

6. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu w przeddzień odpustu planujemy o godz. 17:30 w kościele odmówić różaniec i odprawić Mszę Świętą o godz. 18.00 za naszych bliskich zmarłych. Natomiast w niedzielę 7 sierpnia w Uroczystość odpustową ku czci św. Kajetana porządek Mszy Świętych tak jak w każdą niedzielę z tą jednak różnicą ze suma odpustowa będzie o godz. 12:00. W czasie sumy będzie możliwość przyjęcia oleju św. Kajetana. Zapraszam do wspólnej modlitwy i udziału w procesji. Tradycyjnie liczę na obecność orkiestry, strażaków, Akcję Katolicką, Legionu Maryi, członkiń kółek różańcowych, ministrantów, kobiet w strojach regionalnych dzieci pierwszokomunijnych (dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji, chłopców do niesienia różańca). Zbiórka ministrantów i lektorów w piątek po Mszy Świętej o godz. 17.00. 

7. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

01.08

Poniedziałek

7.00

+Edward Nowak (26r.), Agnieszka, Stanisław z Nowaków, Jan, Natalia, Tadeusz, Teresa z Kowalczyków

 

7.30

+Krzysztof Buda (30 dzień po śmierci)

Ucz. pog.

17.00

+Elżbieta Jośko  (urodzinowa)

 

02.08

Wtorek

7.00

+Janina i Franciszek Mirosław

 

7.30

+Janina Pelczarska (5m-c)

Ucz. pog.

03.08

Środa

7.00

+Maria i Marian Czuryszkiewiczowie (9m-c)

Ucz. pog.

7.30

+Stanisław Mirosław (3m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Krystyna Zaklika (8m-c), zakończenie

Ucz. pog.

04.08

Czwartek

7.00

+Henryk Wróbel (15 m-c), zakończenie

Ucz. pog.

7.30

+Edward Mirosław (12r.)

 

17.00

+Anna, Stanisław Kamińscy, Anna i Jan Pietras

 

05.08

Piątek

7.00

+Marek Piech, Edward Woźniak, Kazimierz Socha

 

17.00

+Józefa, Henryk z Jędrejów, zm. z rodzin Czępińskich i Plutów

 

06.08

Sobota

15.00

Ślubna Paulina Rosiecka i Bartlomiej Żuchnik

 

16.00

Ślubna Oksana Fedunkiv i Mariusz Wanarski

 

17.30

+Różaniec za zmarłych pochowanych na cmentarzu grzebalnym. (Różaniec w kościele)

 

18.00

  Msza Święta (odpustowa za zmarłych) ( w kościele)

 

07.08

Uroczystość

Odpustowa

ku czci

św. Kajetana

8.00

+Kazimierz, Anna, Bolesław  Ceglarz, Helena i Stanisław Marczyńscy

 

9.30

+ Janina, Eugeniusz, Stanisław, Agnieszka Nowak, Stanisław i Marianna Tomczyk, Antoni Wesołowski

 

12.00

Za parafian

 

17.00

+Jadwiga (13r.), Jan (61r.) Węgorowscy

 

8. Prasa katolicka

9. Zapowiedzi przedślubne

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia redemptorystów;
  • 4 sierpnia – św., Jan Maria Vianney, patron proboszczów, który przez swoją ascezę i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany. 

10. Dziękuję za ofiary na pokrycie kosztow związanych  z wykonaniem  chodników na cmentarzu grzebalnym. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 1600 zł. Ofiarę tę złożyło 8 osób.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.  

Zmieniony ( 30.07.2022. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz