02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Niedziela Zwykła 14 sierpnia 2022 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Dwudziesta Niedziela Zwykła 14 sierpnia 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
13.08.2022.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj, 14 sierpnia, przypada 20. niedziela zwykła w roku liturgicznym. Natomiast jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.

2. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na jutrzejszą liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu. Jutro w Uroczystość Wniebowzięcia NMP msze święte jak w każdą niedzielę a więc o godz. 8:00, 9:30, 11:30 i 17:00.

3. Gdyby dzisiaj nie przypadała niedziela, w liturgii wspominalibyśmy kapłana i męczennika, franciszkanina, świętego Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

4. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.

5. Z jutrzejszym świętej maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i Doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy” (wspomnienie obowiązkowe).

6. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

15.08

Poniedziałek Uroczystość

Wniebowzięcia

NMP

8.00

+Tomasz (2r.), Władysław, Zbigniew z Pierzchalskich

 

9.30

+ Marianna (40r.), Wojciech (14r.) z Czernieców

 

11.30

+Marian Reszka (10r.)

 

17.00

+ Alina Mirosław (urodzinowa)

 

16.08

Wtorek

7.00

+ Irena i Jerzy Nowakowie

 

7.30

+Barbara Mirosław (15r.), Stanisław, Zuzanna, Andrzej z rodz. Mirosławów, Stefan, Marianna z Chyłów

mąż

17.00

+Władysław Kozieł (24r.),Róża Kozieł, Marianna i Władysław Kura

 

17.08

Środa

7.00

+Zuzanna Kowalska (7m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Stanisław, Anna, Stanisław, Edward, Tomasz, Aniela, Jan, Marianna, Jan, Zofia z rodz. Mirosławów i Pelaków, Jan, Zofia Agnieszka, Kajetan, Józef z rodz. Mirosławów i Jędrejów

 

18.08

Czwartek

7.00

+Alina Pietras (5m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Marianna, Władysław, Amelia, Stanisław Woś, Józefa, Jan, Feliksa Czerniec

 

19.08

Piątek

7.00

+Marianna (29r.), Wiesław, Andrzej, Paweł  zm. z rodz. Wierzchowskich i Mirosławów, Bolesław Janosz

 

7.30

+Mieczysław Chudzik (4m-c)

Ucz. pog.

20.08

Sobota

7.00

+ Tadeusz Zabiegły (5m-c)

Ucz. pog.

10.00

 w intencji Akcji Katolickiej

 

15.00

Ślubna  Patrycja Roczon i Piotr Wosiek

 

21.08

XXI NIEDZIELA

ZWYKŁA

8.00

+Józefa Bednarczyk (6r.), Kajetan, Anna, Benedykt z Bednarczyków

 

9.30

+ Wojciech Muciek (r.), Helena Muciek

 

11.30

+Stanisław, Wiesław Muciek, Zofia i Jan Muciek

 

17.00

+Józef, Helena, Wacław z Jędrejów

 

17.00

+ Henryk Pogorzelski

 

7. Zapowiedź przedślubna

 8. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Kajetana. Pragnę jeszcze raz  podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w owocne przeżycie Uroczystości.

9. 10 września planowana jest jednodniowa bez noclegu autokarowa pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Legionu Maryi. Chętnych zapraszam do zapisów w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki 130 zł. Ta kwota obejmuje przejazd i ubezpieczenie.  Przy zapisie należy podać datę urodzenia i pesel.

10. W najbliższą sobotę w naszej parafii będzie zjazd z całej Archidiecezji członków Akcji Katolickiej. Zjazd ma na cel formacyjno- integracyjny. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00.

11. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem chodników na cmentarzu grzebalnym. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 1050 zł. Ofiarę tę złożyło 5 osób.

12. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Kamińskiej z Wojciechowa Kol. I. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 6 września o godz. 7:00, a następnie 9 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu. Pomódlmy się…  

Zmieniony ( 13.08.2022. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz