02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 21 sierpnia 2022 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 21 sierpnia 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
21.08.2022.

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

2. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył. Podczas tego dziękczynienia w naszej wspólnocie parafialnej, w przyszłą niedzielę 28 sierpnia będziemy przeżywali dożynki parafialno – gminne.  Będziemy dziękować Bogu za tegoroczne zbiory i modlić się o Boże błogosławieństwo dla rolników i ich rodzin i wszystkich korzystających z ich pracy. Msza Święta przy wieży ariańskiej o godz. 12:00.  Nie będzie Mszy Świętej w kościele o godz. 11:30. Zapraszam na Mszę dziękczynną przy wieży na godz. 12:00. 

3. We  środę, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.

4. W piątek, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Porządek Mszy Świętych w ten dzień w naszej parafii będzie świąteczny: Msze  Święte będą odprawiane o godz. 8:00, 9:30 i 17:00

5. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

22.08

Poniedziałek

 

7.00

+Antoni Masiak (5m-c)

Ucz. pog.

23.08

Wtorek

7.00

+ Jan Wolak (27r.)

 

17.00

+Alicja Czępińska (15 m-c), zakończenie

Ucz. pog.

24.08

Środa

7.00

+Jan (38r.),Władysława, Paweł, Michał, Aleksander, Zofia zm. z rodzin wielopokoleniowych

 

7.30

+ Teresa Świrska (30 dzień po śmierci)

Ucz. pog.

17.00

+Zofia (5r.), Henryk, Paweł, Franciszka, Wacław, ks. Antoni Chemperek, zm. z rodz. Chemperków, Jan, Anna Michalczak, Emilia Mrozik

 

25.08

Czwartek

7.00

+Jan Figlarski (7m-c), zakończenie

Ucz. pog.

17.00

+Stanisław Wieczerzak (10 m-c), zakończenie

Ucz. pog.

26.08

Piątek

Matki Bożej

Częstochowskiej

8.00

+Bogumiła Niedziela

 

9.30

+Jan Kołodziejczyk (7m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Krzysztof, Zofia Wiśniewscy, Anna i Józef Czępińscy

 

27.08

Sobota

7.00

+ Maria Trojanowska (3r.), Zofia, Stanisław Trojanowscy, Feliksa Marczyńska, O. Florian, Ks. Henryk Misztal, Stanisław i Barbara Handzel

 

16.00

Dziękczynna i o Boże blogosławieństwo dla Jolanty  i Szymona w 20r. ślubu

 

17.00

 +Sylwester Ptasiński (5r.), Leszek, Jacek Chęć

 

18.00

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Katarzyny i Pawła Jośko w 8r. ślubu

 

28.08

XXII NIEDZIELA

ZWYKŁA

8.00

+Marianna, Bronisław, Ryszard Kowalczyk

 

9.30

+ Krystyna i Witold Poniatowski

 

12.00

W  intencji dziękczynnej za tegoroczne zbiory

 

17.00

+Janina, Jan, Kazimierz z Lipców, Stanisław, Wanda, Krzysztof, Ryszard z Popiołków i zm. z rodz. Czuchrytów

 

6. Prasa katolicka

7. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej

8.10 września planowana jest jednodniowa bez noclegu autokarowa pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Legionu Maryi. Chętnych zapraszam do zapisów w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki 130 zł. Ta kwota obejmuje przejazd i ubezpieczenie.  Przy zapisie należy podać datę urodzenia i pesel.

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem chodników na cmentarzu grzebalnym. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 3400 zł. Tę ofiarę złożyło 21 osób.

10. Jutro w poniedziałek o godz. 14:00 pogrzeb śp. Franciszka Reszki z Kol. Wojciechów Piątki.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego najświętszej Matki. 

Zmieniony ( 21.08.2022. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz