02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 28 sierpnia 2022 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła 28 sierpnia 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
27.08.2022.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji.  Dzisiaj po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”

2. Niedziela dzisiejsza w naszej Gminie i Parafii jest dziękczynieniem za tegoroczne żniwa. Wyrażamy wdzięczność Bożej Opatrzności za plony, które w tym roku zebraliśmy. Uroczysta Msza Święta koncelebrowana  o godz. 12:00 przy wieży ariańskiej. Nie będzie Mszy Świętej w kościele o godz. 11:30.

 3.Jutro w poniedziałek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. To wspomnienie ukazuje nam, do czego może prowadzić wierność prawdzie. Jan jako poprzednik Chrystusa nigdy nie odstąpił od wzywania do przemiany życia, nawet jeśli w ostateczności właśnie przez to stracił swoje życie. Niech to wspomnienie stanie się dla nas okazją do refleksji nad tym, na ile my jesteśmy gotowi unikać wygodnego kompromisu, gdy chodzi o prawdę i życiową wierność chrześcijańskiej hierarchii wartości. Niech rozpoczynający się dziś tydzień będzie dla nas okazją do czynienia dobra, a tym samym do dawania świadectwa o naszej przynależności do Chrystusa.

4. W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie celebrowana o godz.8:15. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

5. Przypadający w czwartek 1 września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

6. Przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Spowiedź od godz.16:00. Natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz.17:00. Adoracja pierwszopiątkowa rozpocznie się o godz. 15:00. W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza Święta o NSNMP o godz. 17;00 i nabożeństwo pierwszosobotnie.

7. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

29.08

Poniedziałek

7.00

+Teresa Lipka (6m-c)

Ucz. pog.

7.30

+Tomasz Rzeźnik (2m-c), zakończenie

Ucz. pog.

17.00

+Barbara Wójtowicz i zm. rodziców

 

17.30

+ Józef Czerniec (30r.), zm. z rodz. Czernieców i Ostrowskich

 

30.08

Wtorek

7.00

+Andrzej Rejmak (4m-c)

Ucz. pog.

7.30

+Czesław Gorecki (3m-c)

Ucz. pog.

31.08

Środa

7.00

+Stanisław Mirosław

Monika Chołodyj z rodziną

17.00

+Leszek, Jacek Chęć

 

01.09

Czwartek

7.00

+Bronisława, Paweł, Ryszard, Michał, Katarzyna z Mirosławów

 

8.15

W intencji dzieci i nauczycieli na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego

 

17.00

+Krzysztof Buda (2m-c)

Ucz. pog.

02.09

Piątek

7.00

+Maria i Marian Czuryszkiewiczowie (10 m-c)

Ucz. pog.

7.30

+Stanisław Mirosław (4m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Danuta Marcinkowska

 

03.09

Sobota

7.00

+Janina Pelczarska (6m-c)

Ucz. pog

7.30

+ Krystyna Zaklika (9m-c)

Rodzina

17.00

+Janina, Józef Mirosław,Zdzisław, Jan, Józefa, Józef z Czyżewskich, Stanisław Żaba, Leokadia Rola

 

04.09

XXIII

NIEDZIELA

ZWYKŁA

8.00

+Czesław Jędrej (10r.)

 

9.30

+Julian Pietrak (11r.)

Żona

11.30

 +Jan Mirosław, Katarzyna, Czesław, Henryk z rodz. Gałatów, Marianna, Jan z rodz. Mirosławów

 

17.00

+Jacek, Jan zm. z rodz. Żydków i Baranowskich

 

8. Prasa katolicka

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 1 IX – św. Bronisława (ok. 1200-1259), dziewica; jej krewnymi byli m.in. św. Jacek Odrowąż i bł. Czesław; żywiła głębokie nabożeństwo do Męki Pana Jezusa, które to doprowadziło ją na szczyty kontemplacji; na wszelkie dramatyczne wydarzenia w swoim życiu potrafiła patrzeć z wiarą i zaufaniem do Boga (wspomnienie obowiązkowe);
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła; od jego imienia pochodzi nazwa śpiewu liturgicznego określanego jako „śpiew gregoriański”, który przez Sobór Watykański II został uznany za własny śpiew liturgii rzymskiej; od tego papieża pochodzi też zwyczaj odprawia 30 Mszy św. za zmarłych zwanych „gregorianką” (wspomnienie obowiązkowe).

9. Słowo Arcybiskupa

W najbliższą sobotę i niedzielę t. j. 3 i 4 września odbędą się uroczystości odpustowe w Wąwolnicy ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Program jest wywieszony w gablotce przed wejściem do kościoła. Z naszej parafii wyruszy pielgrzymka piesza do Wąwolnicy w najbliższą niedzielę 4 września o godz. 7:45. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy wyruszy w sobotę 10 września o 2 godz. w nocy. Autokar będzie podstawiony z piątku na sobotę na parkingu przed kościołem o godz. 2 w nocy.

10. Dziękuję za ofiary  na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem chodników na cmentarzu grzebalnym. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 1500 zł. Ofiarę tę złożyło 9 osób.

11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Franciszka Reszki. Msza św. w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 17 września o godz. 7:30, oraz 12 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego najświętszej Matki. 

Zmieniony ( 27.08.2022. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz