02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 4 września 2022 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 4 września 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
03.09.2022.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Od początku września zanosimy do Boga modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Sługi Bożego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” . W nurcie tej wrześniowej modlitwy, w zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku 11 września (przypada za tydzień, w przyszłą niedzielę), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii zwłaszcza ofiary na Ukrainie, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a Ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W czwartek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. W naszej świątyni parafialnej Msze Święte w godzinach  o 8:00, 9:30 i 17:00. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie ziarna siewnego.

3. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy wyruszy w sobotę 10 września o godz. 2 w nocy. Autokar  będzie podstawiony z piątku na sobotę na parkingu  przed kościołem o godz. 2 w nocy. Proszę o zabranie ze sobą różańca, śpiewnika i prowiantu.

4. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

05.09

Poniedziałek

7.00

+Sławomir Sułek

 

7.30

+Stanisława Cabań (30 dzień po śmierci)

Ucz. pog.

17.00

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Andżeliki Grelowskiej w 18r. urodzin

 

06.09

Wtorek

7.00

+Zofia Kamińska (30 dzień po śmierci)

Ucz. pog.

17.00

+Jan Jędrej (23r.), Marianna, Władysław Jędrej, Grzegorz, Feliksa Mirosław

 

07.09

Środa

7.00

+Malgorzata, Michał, Franciszka, Natalia z rodz. Kołodziejczyków

 

17.00

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Reginy Mirosław w 82r. urodzin

 

08.09

Czwartek Święto Narodzenia

NMP

8.00

+Zbigniew Ptasiński (10 m-c)

Ucz. pog.

9.30

+Helena Cabań (1r.), Szczepan Cabań

 

17.00

+Henryk (27r.), Marianna, Stefania, Jan, Stefan z Sobczyków, Janina, Jan, Stanisław, Henryk z Chrzanowskich

 

09.09

Piątek

7.00

+Janina Matwiejczyk

 

7.30

+Andrzej Muciek (7m-c)

Ucz. pog.

10.09

Sobota

14.00

Ślubna Anna Sągała i Piotr Krawczyk

 

17.00

+Eugeniusz Pomorski, Zofia, Czesław, Stanisława z Pomorskich, Czesława Władysław Strawa, Wiesław Gębala

 

11.09

XXIV

NIEDZIELA

ZWYKŁA

8.00

+Jan, Michał, Antonina, Stanisław, Agnieszka, Szymonz  rodz. Żabów

 

9.30

+Henryk Trojanowski (4r.)

Żona

11.30

 +Aleksander Ozimek (10 m-c)

Syn z Rodziną

17.00

+Stanisław Rusek

 

5.Zapowiedź przedślubna pierwsza.

Łukasz Rybicki par. tutejsza i Agata Anna Serwin par. pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami jest obowiązany powiadomić kompetentną władzę kościelną.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej

7. Dziękuję za ofiary  na pokrycie kosztów związanych  z wykonaniem chodników na cmentarzu grzebalnym. Od ostatniej  niedzieli wpłynęło 850 złotych. Ofiarę tę złożyło 5 osób

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej. 

Zmieniony ( 03.09.2022. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz