25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 4 września 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 4 września 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
04.09.2022.

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 września 2022

1. Od początku września zanosimy do Boga modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Sługi Bożego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” . W nurcie tej wrześniowej modlitwy, w zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku 11 września (przypada za tydzień, w przyszłą niedzielę), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii zwłaszcza ofiary na Ukrainie, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a Ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

2. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W czwartek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. W naszej świątyni parafialnej Msze Święte w godzinach  o 8:00, 9:30 i 17:00. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie ziarna siewnego.

3. Pielgrzymka autokarowa do Częstochowy wyruszy w sobotę 10 września o godz. 2 w nocy. Autokar  będzie podstawiony z piątku na sobotę na parkingu  przed kościołem o godz. 2 w nocy. Proszę o zabranie ze sobą różańca, śpiewnika i prowiantu.

+Sławomir Sułek

+Stanisława Cabań (30 dzień po śmierci)

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Andżeliki Grelowskiej w 18r. urodzin

+Zofia Kamińska (30 dzień po śmierci)

+Jan Jędrej (23r.), Marianna, Władysław Jędrej, Grzegorz, Feliksa Mirosław

+Malgorzata, Michał, Franciszka, Natalia z rodz. Kołodziejczyków

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Reginy Mirosław w 82r. urodzin

Czwartek Święto Narodzenia

NMP

+Zbigniew Ptasiński (10 m-c)

+Helena Cabań (1r.), Szczepan Cabań

+Henryk (27r.), Marianna, Stefania, Jan, Stefan z Sobczyków, Janina, Jan, Stanisław, Henryk z Chrzanowskich

+Janina Matwiejczyk

+Andrzej Muciek (7m-c)

Ślubna Anna Sągała i Piotr Krawczyk

+Eugeniusz Pomorski, Zofia, Czesław, Stanisława z Pomorskich, Czesława Władysław Strawa, Wiesław Gębala

XXIV

ZWYKŁA

+Jan, Michał, Antonina, Stanisław, Agnieszka, Szymonz  rodz. Żabów

+Henryk Trojanowski (4r.)

Żona

+Aleksander Ozimek (10 m-c)

Syn z Rodziną

+Stanisław Rusek

5.Zapowiedź przedślubna pierwsza.

Łukasz Rybicki par. tutejsza i Agata Anna Serwin par. pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami jest obowiązany powiadomić kompetentną władzę kościelną.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej

7. Dziękuję za ofiary  na pokrycie kosztów związanych  z wykonaniem chodników na cmentarzu grzebalnym. Od ostatniej  niedzieli wpłynęło 850 złotych. Ofiarę tę złożyło 5 osób

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

Zmieniony ( 04.09.2022. )