22.05.2024.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 11 września 2022 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Aktualności
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 11 września 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
10.09.2022.

DWUDZIESTA CZWARTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie przed Mszą Świętą jest okazja do spowiedzi.

2. Dzisiaj mija 21 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Niedzielne nieszpory poświęcimy modlitwie w intencji ofiar terroru i reżimów totalitarnych oraz w intencji pokoju zwłaszcza na Ukrainie i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.

3. Przyszła niedziela będzie naznaczona wieloma intencjami modlitewnymi. 

Będzie to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

Rozpoczniemy też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz kolejny już Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

4. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. 

5. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. 

6. Przyszła sobota to wspomnienie 83. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.  

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 13 IX – św. Jan Chryzostom, gorliwy pasterz i wspaniały kaznodzieja;
  • 16 IX – święci męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary; 

7. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

12. 09

Poniedziałek

17.00

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Piotra w 70 r. urodzin

 

13.09

Wtorek

7.00

+Alina Pietras (6m-c), zakończenie

Ucz. pog.

14.09

Środa

7.00

+Zuzanna Kowalska (8m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Sławomir Sułek, Stanisław Depta (8m-c)

Ucz. pog.

15.09

Czwartek

7.00

+Tadeusz Kołodziejczyk (14r.), Stanisława Kołodziejczyk, Józef i Józefa z Pomorskich

 

17.00

+Stanisław Mirosław

Chrześniak Darek z rodziną

16.09

Piątek

7.00

+Sławomir Sułek

Koledzy z Krasnika

7.30

+Krzysztof Buda

Onyx. Firma pogrzebowa

17.09

Sobota

7.00

+Marianna, Władysław Matras, zm. z rodz. Matrasów

 

7.30

+Franciszek Reszka (30 dzień po śmierci)

Ucz. pog.

17.00

+Halina, Ryszard Nowak zm. z rodz. Nowaków i Kowalskich

 

18.09

XXV

NIEDZIELA

ZWYKŁA

8.00

+Stanisław, Aniela, Stefan, Zofia Sygnowscy, Bronisława, Józef Jędrej, Krystyna Walasek

 

9.30

+Wacław, Tadeusz z rodz. Jędrejów, Marianna, Stanisław z rodz. Tomczyków

 

11.30

 +Maria, Józef Mroczek

 

17.00

+Wacława, Jan Marczyńscy, Michał Gryszko

 

8. Prasa katolicka

9.Zapowiedź przedślubna druga. 

Łukasz Rybicki par. tutejsza i Agata Anna Serwin par. pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami jest obowiązany powiadomić kompetentną władzę kościelną.

10. Pragnę podziękować za ofiary na pokrycie kosztów związanych  z wykonaniem chodników na cmentarzu grzebalnym. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 1270 zł. Tę ofiarę złożyło 6 osób.

11. Dziękuję też za remont kapliczki przy skrzyżowaniu dróg na Łubki i w kierunku ZOO. Remontem kapliczki zajęli się okoliczni mieszkańcy. Remont wykonała ekipa P. Irka Kowalczyka. Koszt remontu to 6,5 tysiąca złotych. Część należności została pokryta przez okolicznych mieszkańców. Znaczną sumę 3,5 tys. ofiarowali Państwo Jadwiga i Krzysztof Wdowiakowie. Również Krzysztof Wdowiak wiele trudu i pracy poświęcił przy odnowieniu kapliczki i wokół niej. 

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła. 

Zmieniony ( 11.09.2022. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz