27.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła 18 września 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła 18 września 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
17.09.2022.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 września 2022

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne (kolekta mszalna). Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

3. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

4. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

5. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie. W tym dniu to jest w piątek o godz. 16:00 modlitwy za wstawiennictwem O. Pio przed relikwiami, następnie Msza Święta i błogosławieństwo relikwiami O. Pio.

6. Zapowiedź przedślubna pierwsza.

Paweł Dysput par. Wąwolnica i Aneta Pomorska par. tutejsza. Kto by wiedział o przeszkodach małżeńskich zachodzących pomiędzy tymi osobami jest obowiązany powiadomić kompetentną władzę kościelną.

7. Pragnę serdecznie podziękować rodzicom bierzmowanych i dzieci pierwszokomunijnych za ofiary na kościół. Z części tych ofiar zakupiono ornat fioletowy jako dar od rodziców młodzieży bierzmowanej i obrus na ołtarz główny jako dar od rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

10 września miała miejsce pielgrzymka do Częstochowy. Składam serdeczne „Bóg zapłać” pielgrzymom za ufundowanie kociołka na wodę święconą.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:30 spotkanie w sali w domu parafialnym Rady Duszpasterskiej.

+Stanisława i Tadeusz Kołodziejczyk

+Mariusz (14r.), Stanisława (6r.), Jan, Stanisława, Kazimierz, Paweł, Rozalia, Krzysztof z rodz. Madejów, Cieślików, Hetmanów, Rodzików

+Krzysztof Buda, Zofia i Wiesław Tymińscy

Od rod. Tymińskich

+Mieczysław Chudzik (5m-c)

+Antoni Masiak (6m-c)

+Zuzanna Kowalska

Jadwiga i Zbigniew Marczewscy

+Sławomir Sułek

Koledzy i koleżanki z Kraśnika

+Czesław Gorecki

Od. rodz. Bartników

+Jan Kołodziejczyk (8m-c)

+Janina, Bolesław Gębal, Leokadia, Aleksander Kłoda, zm. z rodz. Gębalów, Putowskich, Kłodów

+Genowefa Jędrej (10r.)

+Teresa Świrska (2m-c) po pogrzebie

XXVI

ZWYKŁA

+Stanisław Pomorski (6r.), Jan, Janina, Józef, Czesław, Leokadia z Raczyńskich

+Jan (36r.), Zofia (14r.), Paweł, Rozalia, Anna z Mirosławów, Katarzyna, Józef, Janina z Jośków

Dziękczynno - błagalna w 85r. urodzin dla Heleny Jędrej

+Krzysztof Szot (7r.)

11. 15 września zmarł ks. Zygmunt Potakiewicz wikariusz i proboszcz naszej parafii w latach 1963 – 1981. Jego pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 14 w Bełżycach.

12. Dziękuję za ofiary na spłacenie długu za wykonanie chodników na cmentarzu z kostki brukowej. Od ostatnie niedzieli wpłynęło 1250 zł. Ofiarę tę złożyło 8 osób.

13. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

Zmieniony ( 24.09.2022. )