27.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 9 października 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 9 października 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
08.10.2022.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 09 października 2022

1. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem drugą niedzielą miesiąca października. W naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. W tym tygodniu prosiłbym o prowadzenie modlitwy różańcowej:

a. w poniedziałek – dzieci ze szkoły podstawowej
b. we wtorek – Kółko Różańcowe św. Katarzyny
c. we środę  - Legion Maryi
d. w czwartek –Domowy Kościół
e. w piątek – Nauczyciele
f.  w sobotę –Kółko Różańcowe św. Antoniego

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, odnowiciel życia zakonnego pod zaborem rosyjskim;
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktora Kościoła;
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia;

+Zbigniew Ptasiński (11m-c)

+Mariusz Kowalczyk (5r.), zm. z rodz. Kowalczyków i Jośków

+Julian, Genowefa, Maria , Jan z Wąchałów, Jadwiga, Franciszek Putowscy, Bronisława, Serafin Borkowscy

+Krzysztof Piech (13r.), Tadeusz, Barbara, Stanisław z Piechów, Henryk, Helena Władysław z Marków

+Sławomir Sułek, Stanisław Depta (9m-c)

+Ryszard Jędrej (6r.) zm. z rodz. Jędrejów, Tomaszewskich, Kubeckich, Zielińskich, Stanisław Wąchała, Wacław Grzeszczak

+Aleksander Ozimek (11m-c)

Wnuczka z Rodziną

+Aleksander, Genowefa, Rozalia, Mikołaj Czerniec, Agnieszka Starzyńska, Aleksander i Wiktoria z Niedzielów

+Jan Mirosław (r.), Janina i Antonina z rodz. Mirosławów

W intencji nauczycieli żyjących czynnych i emerytów oraz nauczycieli zmarłych

+Zuzanna Kowalska (9m-c), zakończenie

+Leszek Czerniec (1r.)

XXIX

ZWYKŁA

+Marian (3r.), Stanisław, Janina, Wacław, Helena, Edward, Jan, Feliks, Franciszka, Paweł, Agnieszka, Adam, Józefa, Marcin Marianna z rodz. Jośków i Twardowskich

Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo w 40r. ślubu Marty  i Wiesława Niedzielów

+Stanisława, Bronisław Zbigniew ze Staniaków, Kazimierz Mirosław

+Stanisław Rusek

4.W celu ożywienia chrześcijańskiego życia przez modlitwę i praktykowanie miłości Boga i bliźniego może pomóc Grupa o. Pio. Tym bardziej, że mamy relikwie o. Pio w naszym kościele. Chętni, którzy by chcieli jeszcze bardziej ożywić swoją wiarę, więcej czasu poświęcić na modlitwę, jeszcze bardziej przylgnąć do Boga i mieć udział w życiu Bożym na wzór o. Pio mogą zgłosić się do Pana Piotra Szkutnika mającego być liderem tej Grupy.

5.W przyszłą niedzielę swoimi ofiarami będziemy wspierać Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczanie Papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian.

6. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane kalendarze na rok Pański 2023.

7. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na spłacenie długu za wykonanie chodników z kostki brukowej na cmentarzu grzebalnym. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 300 zł. Tę ofiarę złożyło 3 rodziny.

8.W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Różańskiego z Ignacowa. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona  3 listopada o godz. 7:00 i 7 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

9.Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

Zmieniony ( 08.10.2022. )