22.05.2024.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzydziesta Niedziela Zwykła 23 października 2022 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Aktualności
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Trzydziesta Niedziela Zwykła 23 października 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
22.10.2022.

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie w dni powszednie o godz. 17:30 w naszym kościele parafialnym.

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane do puszek przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.

3. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

24.10

Poniedziałek

7.00

+Sławomir Sułek

Siostra cioteczna z rodziną

17.00

+Stanisław Wieczerzak (1r.)

 

25.10

Wtorek

7.00

+Jan Kołodziejczyk (9m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla członków Kółka Różańcowego o. Maksymiliana Kolbego i za zmarłych

 

26.10

Środa

7.00

+Tadeusz Zabiegły (7m-c), zakończenie

Ucz. pog.

7.00

+Teresa Lipka (8m-c)

Ucz. pog.

7.30

+Andrzej Rejmak (6m-c), zakończenie

Ucz. pog.

7.30

+Mieczysław Chudzik (6m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Agata, Władysław, Jan, Tadeusz,Genowefa, Teodora, Czesława, Krystyna zm.  z rodz. Pelaków

 

27.10

Czwartek

7.00

+Czesław Gorecki (5m-c)

Ucz. pog.

17.00

+ Marek Stachyra (14r.)

 

28.10

Piątek

7.00

+Teresa Świrska (3m-c) po pogrzebie

Ucz. pog.

17.00

+Tadeusz Mirosław (11r.), Józefa, Marian, Michał z Plutów

 

29.10

Sobota

7.00

+Irena (r.), Henryk Nowakowscy, Wojciech, Feliksa Kowalscy

 

7.30

+Danuta (8r.) Marian Mirosław

 

17.00

+Marianna, Henryk, Michał Borowscy

 

30.10

XXXI

NIEDZIELA

ZWYKŁA

8.00

+Stanisława, Paweł, Marian Czępińscy, Zofia, Józef Kępińscy

 

9.30

+Franciszek (33r.) Agnieszka, Helena, Andrzej, Szczepan, Tomasz z rodz. Mirosławów, Karolina, Józef z rodz. Stachyrów

 

11.30

 +Franciszek Reszka

Akcja katolicka

17.00

+Stanisław Komsta (7r.), Ewa, Zdzisław, Józefa, Franciszek z Jabłońskich, Wiesław, Stanisława Więckowscy

 

4. Prasa katolicka

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.  W tym tygodniu o prowadzenie modlitwy różańcowej proszę:

a.  w poniedziałek – Legion Maryi
b.  we wtorek -  Kółko Różańcowe św. o. Maksymiliana Kolbe
c. we środę -  Kółko Różańcowe św. Antoniego
d. w czwartek – Dzieci szkolne
e. w piątek – Radę Duszpasterską
f.  w sobotę – Parafialny Zespół Charytatywny

5. Zbliżają się święta. Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W uroczystość W. Świętych o godz. 14:30 będzie odprawiana Msza Święta za naszych bliskich zmarłych poprzedzona modlitwą różańcową o godz.14:00 i procesja żałobna po Mszy Świętej.  Kartki wypominkowe  są rozłożone na stoliku pod chórem. Należy je zabrać do domu i wypisać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych. Na kartkach wypominkowych są zaznaczone dni i godziny modlitwy. Można wybrać odpowiednie.   Na ołtarzach bocznych również są wyłożone kartki wypominkowe ale bez naniesienia dnia i godziny. Będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych w każdą niedzielę listopada i w Dzień Zaduszny przed Mszami Świętymi. Również za zmarłych poleconych w wypominkach będzie odprawiona Msza Święta w dzień Zaduszny o godz. 11:30. 

6. W tym tygodniu we czwartek planowane jest sprzątanie alei kasztanowej. Zachęcam chętnych do tej pracy zwłaszcza wiernych zrzeszonych we wspólnotach apostolskich, Klub Seniora, młodzież. Proszę wziąć ze sobą grabki. Pracę rozpoczynamy od godz. 9:00.

7. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na spłacenie długu za wykonanie chodników z kostki brukowej na cmentarzu grzebalnym. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 600  złotych. Ofiarę tę złożyło 4  rodziny.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.    

Zmieniony ( 27.10.2022. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz