02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła 30 października 2022 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła 30 października 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
30.10.2022.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 30 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójjedynego Boga.

2. Nabożeństwo różańcowe w dniu jutrzejszym po Mszy Świętej o godz. 17:00

3. We wtorek 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku: w godzinach o 8:00, 9:30, 11:30 i 14:30.  Ta ostatnia Msza Święta zostanie poprzedzona różańcem, który odmówimy o godz. 14:00. Po Mszy Świętej o 14:30 procesja żałobna ze stacjami na cmentarz grzebalny Po procesji poświęcenie pomników. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

4. W środę 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele zostaną odprawione Msze Święte o godzinie 8:00, 9:30, 11:30 i 17:00. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 procesja żałobna z kościoła na cmentarz  grzebalny. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. 

5. Najbliższy piątek będzie  pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź przed Mszą Świętą o godz. 16:00. O godz. 15:00   rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu koronką do Miłosierdzia Bożego.

6. W pierwszą sobotę miesiąca 5 listopada Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 17:00 i nabożeństwo pierwszosobotnie.

7. W Dzień Zaduszny i przez 3 kolejne niedziele listopada przed Mszami Świętymi będziemy modlić się za zmarłych poleconych w wypominkach. . Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar modlitwy wypominkowej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie możemy posługiwać się pustymi słowami i gestami. 

8. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

31.10

Poniedziałek

7.00

+Marian Szot (1r.), Józefa Błaszczak (29r.), Kazimierz Błaszczak, Aniela  Stanisław Szot

 

7.30

+Bożena i Wiesław Wolak

 

17.00

+Janina (30r.), Józef, Maria, Benedykt z Mazurków, Julianna i Jan z Wosiów i zm. z rodz. Kopiwodów

 

01.11

Wtorek

Uroczystość

Wszystkich Świętych

8.00

+Genowefa (23r.), Stanisław, Karolina, Adam, Ryszard Podlascy, Czesław Kowalik, Emilka Kandzierska , zm, z rodz. Stachyrów i Podlaskich

 

9.30

+Stanisław Mazurek (15r.)

 

11.30

+Krzysztof Buda (4m-c)

Ucz. pog.

14,30

Za zmarłych pochowanych na cmentarzu i zm. z naszych rodzin

 

02.11

Środa

Dzień

Zaduszny

8.00

+Henryk (17r.), Bogusław, Władysław, Małgorzata z Lewtaków, Barbara, Stefan z Sysków, Bronisława, Ignacy    z Chanajów

 

9.30

+Leokadia (22r.), Henryk Walczak, Maria, Stanisław Konarscy, Janusz Mirosław

 

11.30

+za zm. poleconych w wypominkach

 

17.00

+Stanisław(18r.),Andrzej, Maria,Gawlik, Maria Węgorowska

 

03.11

Czwartek

7.00

+Tadeusz Różański (30 dzień po śmierci)

Ucz. pog.

7.30

+Stanisława Cabań (3m-c)

Ucz. pog.

17.00

+ Stanisław Mirosław

Pracownicy Cisowianki

04.11

Piątek

7.00

+Stanisław Mirosław (6m-c)

Ucz. pog.

7.30

+ Zofia Kamińska (3m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Zofia (10r.) zm. z rodz. Szotów i Deptów

 

05.11

Sobota

7.00

+Sławomir Górniak (imieninowa)

 

7.30

+Krystyna Zaklika (11m-c)

Rodzina

17.00

+Łukasz (6r.) Marian Dados

 

06.11

XXXII

NIEDZIELA

ZWYKŁA

8.00

+Stanisław Rusek

 

9.30

+Kazimierz Drumblewski (7r.) zm. z rodz. Drumblewskich   i Kalickich

 

11.30

 +Krystyna (4r.), Andrzej  Mirosław,  Tadeusz, Henryk, Czesława Muciek Szewczyk, Regina, Jan, Wąchała, Marianna, Stanisław Czępińscy zm. z rodz. Mirosławów, Czepińskich i Reszków

 

17.00

+Bogusław (10r.), Leokadia, Piotr z Czępinskich, Józefa, Stanisław, Stanisław z Chęciów

 

9. Prasa katolicka

10. W  ubiegły czwartek została oczyszczona z liści aleja kasztanowa prowadząca na cmentarz grzebalny. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy posłuchali mojej prośby i przyszli do pracy. Było 6 seniorów, 2 osoby z Akcji Katolickiej, 2 osoby z Rady Duszpasterskiej, 1 osoba z Legionu Maryi, 1 uczeń z klasy III Szkoły Podstawowej, 1 osoba z Kółka św. Antoniego i 3 osoby  mieszkańcy Wojciechowa. Dziękuję za transport . Ciągnikami z przyczepami przyjechali i ładowali liście  Ryszard Wojtaszko z Wojciechowa i Chemperek Roman z Ignacowa. Pragnę serdecznie podziękować Krzysztofowi Górniakowi za wykoszenie trawy na cmentarzu . 

11. Dekret ks. Arcybiskupa.

Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa prosiłbym zgłaszać kandydatów na radnych. Można to uczynić składając kartkę z nazwiskami i imionami  na tacę albo wrzucić do skrzynki, która będzie na stoliku z gazetami.

12. Dziękuję za ofiary na spłacenie długu za wykonanie chodników na cmentarzu z kostki brukowej. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 400 zł . Ofiarę tę złożyło 4 rodziny.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.  

Zmieniony ( 30.10.2022. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz