02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 6 listopada 2022 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 6 listopada 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
05.11.2022.

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych” – communio sanctorum, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie. Communio sanctorum zobowiązuje do wzajemnej miłości żywych i umarłych. Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Boga przed Jego tronem jako Kościół świętych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

2. Dziś pierwsza niedziela listopada. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

3. W niedziele 6, 13 i 20 listopada przed mszami świętymi modlimy się też za zmarłych poleconych w wypominkach. Niech nie zabraknie imion i nazwisk naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

4.W środę, 9 listopada, w naszej parafii  przypada odpust ku czci Św. Teodora. Msze Święte w godzinach o 8:00, 9:30, 12:00 i 17:00. Suma odpustowa o godz. 12:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy i procesji zwłaszcza na godz. 12:00. Tradycyjnie liczę na obecność orkiestry, strażaków, Legionu Maryi, Akcji Katolickiej, kobiet w strojach regionalnych. Zwracam się z prośbą o uczestnictwo w miarę możliwości w Eucharystii o godz. 12:00. Odpust jest wizytówką parafii. Będziemy gościć wiele osób spoza parafii w tym też i księży w czasie sumy dlatego niech nas na tej Mszy św. O godz. 12:00 nie zabraknie. Jednocześnie pragnę przypomnieć, ze dzień odpustu jest wielka uroczystością, ponieważ to są imieniny parafii i czcimy głównego naszego patrona, dlatego trudno sobie wyobrazić, żeby w tym dniu ktoś z parafian opuścił mszę świętą. Ci, którzy pracują w urzędach lub zakładach pracy mogą uczestniczyć we mszy Świętej o godz. 17:00.

5. W piątek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszam na Msze Świętą o godz. 9:30. Po Mszy Świętej wysłuchamy krótkiego programu artystycznego w wykonaniu członków Klubu Seniora. Następnie odbędzie się przemarsz z kościoła pod pomnik poległych walczących o niepodległość naszej Ojczyzny. Zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 11. listopada (piątek, Narodowe Święto Niepodległości) wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej archidiecezji. Osoby, które będą korzystać z dyspensy mają zastąpić wstrzemięźliwość innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

6. W tym tygodniu patronują nam:
 - we środę 9 listopada – św. Teodor, męczennik, patron naszej parafii;
 – w czwartek 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;
 – w piątek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;
 – w sobotę 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

7. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

07.11

Poniedziałek

7.00

+Krzysztof Buda

Syn Chrzestny z Rodziną

17.00

+Sławomir Sułek, Stanisław Depta

Siostra z Rodziną

08.11

Wtorek

7.00

+Andrzej Muciek (9m-c)

Ucz. pog.

7.30

Zofia, Paweł, Jan Bieleccy, Stanisław, Marianna, Józef, Feliksa, Bronisława z Mirosławów

 

09.11

Środa

Uroczystość Odpustowa

ku czci św. Teodora

8.00

+Józef Węgliński (15r.), Stanisława, Jan z Węglińskich, Antonina, Paweł z Drumblewskich

 

9.30

+ Stanisław (23r.), Marek Jędrej

 

12.00

Za parafian

 

17.00

+Wiesława (r.), Stanisław Więckowscy, Maria, Jan Hetman

 

10.11

Czwartek

7.00

+Alina i  Edward Guzowscy

 

7.30

+Zbigniew Ptasiński (1r.)

Ucz. pog.

11.11

Piątek

Święto Niepodległości

7.00

+Krzysztof Buda

Od rodzin Czernieców,Walkiewiczów i Sidorów

9.30

+ w intencji Ojczyzny

 

17.00

+Aleksander Ozimek (1r.)

 

12.11

Sobota

7.00

+Sławomir Sułek, Stanisław Depta (10m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Wiesław Mitura

 

13.11

XXXIII

NIEDZIELA

ZWYKŁA

8.00

+Janina (11r.),Stanisław Walczak, Aleksander Depta

 

9.30

+Józefa, Władysław Wojcik, Maria Bednarczyk, zm. z rodz. Chudzików

 

11.30

+Nina Trojanowska, Edward, Jacek, Leszek z Chęciów, Marianna, Józef Chęć, Janina, Paweł Stachyra

 

17.00

+Józefa  (4r.) , Czesław (12r.) Wartacz

 

8. Prasa katolicka

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na chodniki z kostki brukowej na cmentarzu. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 1850 zł. Ofiarę tę złożyło 7 rodzin.

10. Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa prosiłbym zgłaszać kandydatów na radnych. Można to uczynić składając kartkę z nazwiskami i imionami na tacę albo wrzucić do skrzynki która jest na stoliku z gazetami. Na kartce piszemy imię i nazwisko kandydata oraz miejscowość i jego telefon. Dobrze byłoby zaznaczyć nazwę miejscowości, która ogłaszana jest przed wizytą duszpasterską np. Maszki pod Sadurkami lub Wojciechów Kol. V od rodz. Grelowskich. Chodzi o to aby każdy rejon kolędowy miał swojego radnego.

11. W dzisiejszą niedzielę w ambulansie przy remizie w Wojciechowie w godz. od 10:00 do 14:00 można oddać krew. Akcja krwiodawstwa brzmi „Nasza krew tobie Ojczyzno”

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. 

Zmieniony ( 05.11.2022. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz