25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 13 listopada 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 13 listopada 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
12.11.2022.

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  13 listopada 2022

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu. Zachęcamy zatem do nabywania czasopism religijnych również przy wyjściu z kościoła.

2. Za tydzień, w niedziele, 20 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka jest stowarzyszeniem powołanym przez papieża Piusa XI w roku 1928 i zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Zadaniem członków stowarzyszenia jest oddziaływanie na bliskie im środowiska, zwłaszcza związane z miejscem pracy, dokąd nie zawsze mogą dotrzeć kapłani. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu. Zainteresowanych zaangażowaniem się w to dzieło zapraszamy na spotkanie w każdy pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej wieczorowej.

Mieszkańcy ze Świdnika

Janina, Marian, Zbigniew Czępińscy, Tadeusz, Stanisław Jan Mirosław zm. z rodz. Czępińskich i Plutów

+Zuzanna Kowalska (10 m-c) i zm. z rodz. Stachyrów i Kowalskich

+Krzysztof Buda

Klub Seniora

Mieszkańcy  ze Świdnika

+Stanisław Staniak (3r.), Wojciech, Teresa, Józef, Anna, Zofia Staniak, Jan, Rozalia, Helena, Czesław Czępińscy, zm. z rodzin Czępińskich, Staniaków i Mirosławów

+Franciszek Reszka (3m-c)

+ Henryka Mirosław

Mieszkańcy ze Świdnika

+Stanisław, Kazimierz, Regina z rodz. Nakoniecznych, Jan Tadeusza, Henryk z rodz. Gałus i Ćwieka

+Krzysztof Buda

Anna i Józef Kotłowscy

+Janina Kowalczyk, Jan, Bogdan Mirosław, Barbara, Michał Mirosław,  Czesław Gorgol

+Stanisława, Eugeniusz Jóźwiccy, Grażyna Kawka

+Zbigniew Mirosław

Klub Seniora z Wojciechowa

+ Edmund Jarosiński (30 dzień po śmierci)

+Jan Sapała (27r.), zm. z rodz. Sapałów

+Franciszek Reszka

Od przyjaciół z Mielca i Rzeszowa

+Janina Mirosław (2m-c)

+Bronisław Baranowski (14r.)

Uroczystość Chrystusa Króla

+Stanisław, Genowefa, Bolesław, Władysława Tomczyk, Andrzej Cegliński

+w intencji Akcji Katolickiej

+w intencji Rodziny o pozytywne rozwiązanie problemów i o Boże błogosławieństwo

+Hieronim (23r.), Marian (16r.) Maciąg, Józefa, Józef, Jan,  Mikołaj, Józefa Mirosław, Antoni, Anna Jóźwik, i wszystkich zm. z rodz. Jóźwik i Mirosław

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; zostawszy wdową w wieku 20 lat oddała się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu; ostatnie lata spędziła w skrajnym ubóstwie, oddając się bez reszty chorym i biednym (wspomnienie obowiązkowe);
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica; jest nazywana polską Marią Goretti, gdyż tak jak ona zginęła, broniąc swojej godności i czystości (wspomnienie obowiązkowe);

4. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek  przeznaczone na ”Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

5. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na chodniki z kostki brukowej. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 1500 zł. Ofiarę tę złożyło 8 rodzin.

6 Przypominam o zgłaszaniu kandydatów na radnych. W przedsionku kościoła na stoliku z prasą jest skrzynka do której wrzucamy kartki z imionami i nazwiskami kandydatów na radnych.

7. 16 listopada o godz. 17:00 w remizie OSP w Wojciechowie odbędzie się zebranie dotyczące uchwały antysmogowej, oraz możliwości podłączenia instalacji fotowoltaicznej.

8. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Henryki Mirosław ostatnio przebywającej w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym w Bełżycach.  Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 6 grudnia o godz. 8:00 i jedna intencja miesięczna od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 12.11.2022. )