25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20 listopada 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 20 listopada 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
19.11.2022.

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 listopada 2022

1. Dzisiejsza uroczystość, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, podczas którego przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia. Uwielbiamy i składamy dzięki za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Przez chrzest święty uczestniczymy w tym misterium i poddajemy się królewskiej władzy Jezusa Chrystusa, który pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i zbawienia.

2. W dzisiejszą uroczystość swoje święto obchodzą członkowie Akcji Katolickiej, którzy wartości wypływające z Ewangelii pragną wcielać w życiu społecznym i zawodowym. Zachęcamy do zaangażowania się w działalność organizacji, bowiem potrzeba w Kościele wielu wiernych świeckich gotowych promować naukę Chrystusa i świadczyć o Nim.

3. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian. Msze Święte zostaną odprawione według stałego porządku.

4. We wtorek przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej, w czwartek świętych męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, którzy za wiarę ponieśli śmierć w XVIII w. i XIX w., w piątek wspominać będziemy św. Katarzynę Aleksandryjską dziewicę i męczennicę

+Franciszek Reszka

Tadeusz i Teresa Baranowscy

+Antoni Masiak (8m-c), zakończenie

+Krzysztof Buda

Koło Łowieckie nr43 Sarenka Matczyn

+Wiesława, Mieczysław Koryszko i zm. z rodz. Falentów

+Bolesław Kozak (41r.), Genowefa Kozak, Bronisława, Edward Woźniak, Aniela, Józef Trojanowscy

+ Teresa Świrska (4m-c) po pogrzebie

+Teodozja Wolak

+Mieczysław Chudzik (7m-c)

+Elżbieta Jośko, Aleksander i Marianna Jóźwik

+Jan Kołodziejczyk (10m-c)

+Franciszek Reszka

Kopciowie z Radomia

+Stanisław i Stanisława Rolla, Marcela i Ignacy Domżał

+Andrzej Rejmak (7m-c)

I Niedziela Adwentu

+Jan, Joanna, Stanisław Rejmak, Tadeusz Szarowolski, Helena Rejmak

+Stanisław Filipiak (13r.) zm. z rodz. Filipiaków, Woźnych, Kędrów i Grzegorczyków

+w intencji żyjących członków Legionu Maryi i zmarłych

+Wacław, Helena, Józef z Jędrejów

7. 5 grudnia odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Natomiast w przyszłą niedzielę będzie można zapoznać się z listą kandydatów, która będzie umieszczona w gablocie i przy stoliku z gazetami Dziękuję tym wszystkim, którzy zgłosili kandydatów do Rady.  W związku z tym, że obowiązuje nas ochrona danych osobowych, kandydaci proszeni są o wyrażenie zgody na kandydowanie. W związku z tym będą proszeni o wypełnienie takiej zgody na przetwarzanie danych osobowych. Jeżeli wyznaczeni przez administratora, którym jest parafia zwrócą się o wyrażenie zgody to proszę im to umożliwić.

8. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.

9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Mirosława. Msza Święta w 30 dzień po śmierci za zmarłego Stanisława zostanie odprawiona 15 grudnia o godz.17:00, a następnie 11 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 19.11.2022. )