25.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Pierwsza Niedziela Adwentu 27 listopada 2022 - ogłoszenia duszpasterskie

Pierwsza Niedziela Adwentu 27 listopada 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
27.11.2022.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2022

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 7:00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Msze Święte roratnie będą poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 6:40.Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach z zapalonymi lampionami. Rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę możliwości zechcieli im towarzyszyć w drodze do kościoła. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą  już do nabycia  w przyszłą niedzielę przed kościołem. W najbliższe niedziele Adwentu po Mszach Świętych będzie możliwość nabyć przed kościołem świece wigilijne, kalendarze i kartki świąteczne.

4. Pod koniec listopada obchodzone jest święto Cudownego Medalika. Z tej racji dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 członkowie Legionu Maryi w ramach pracy apostolskiej będą rozprowadzać medaliki.

5 W rozpoczynającym się tygodniu przypada, pierwszy czwartek pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zapraszam do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00. O 16:15 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Msza Święta ku czci NSPJ o godz. 17:00. Po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej. W pierwszą sobotę, 3 grudnia, Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17:00. Po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszosobotnie.

+Teresa Lipka (9m-c)

+Zdzisław Nalewajko

+Czesław Gorecki  (6m-c)

+Franciszek Reszka

Danuta Bednarczyk z Rodziną

+Andrzej Baran (imieninowa)

+Elżbieta Olech (2r.), Irena i Bogdan Tomidaj

+Krzysztof Buda (5m-c)

+ Tadeusz Różański (2m-c)

+Krystyna Zaklika (1r.)

+Stanisław Mirosław (7m-c)

+za zmarłych z rodzin Łuków, Serockich, Długokęckich

+Jan, Stefania, Zdzisław z rodz. Wosiów, Skraińskich, Pomorskich, Skwarków i Lisków

+Kazimierz Mirosław (17r.)

II Niedziela Adwentu

+Zofia, Tadeusz, Józef z rodz. Lemińskich, Władysława Alwas, Józefa, Aleksander Roda

+Helena Muciek (r.ś.), Wojciech Muciek

+Jadwiga Krawiec, zm. z rodz. Krawiec, Zagrodniczek, Kania

+Franciszek Gliwka (2r. ś.)

8. 4 grudnia odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na stoliku z gazetami będzie stała urna wyborcza. Po zapoznaniu się z listą kandydatów do urny wrzucamy kartkę wypisaną z imieniem i nazwiskiem kandydata. Można przygotować kartkę w domu lub w kościele . Będą kartki wyłożone na stoliku długopis. Natomiast w dzisiejszą niedzielę będzie można zapoznać się z listą kandydatów, która jest umieszczona w gablocie i przy stoliku z gazetami Dziękuję tym wszystkim, którzy zgłosili kandydatów do Rady i tym, którzy zgodzili się kandydować.

9. 3 grudnia w sobotę nasza parafia organizuje wyjazd na czuwanie modlitewne do Archikatedry przed obrazem Płaczącej Matki Bożej Katedralnej. Czuwanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19:00. O 18:15 będzie możliwość zwiedzania katedry. Czuwanie będzie trwało do godz. 21:00. Zachęcam do udziału w tym czuwaniu. Myślę że cała parafia powinna udać się na to czuwanie. Ks. proboszcz Krzysztof Kwiatkowski serdecznie zaprasza. Niektórzy zapewne będą mogli pojechać swoimi samochodami. Będzie też możliwość wyjazdu grupowego. Chętni na ten wyjazd proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii celem zorganizowania wyjazdu.

• 30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto);
  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

10. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na chodniki z kostki brukowej na cmentarzu. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 700 zł. Ofiarę tę złożyło 4 rodziny.

11. W imieniu ks. Rektora naszego seminarium duchownego serdecznie dziękuję za ofiary na potrzeby tej wyższej uczelni.

Zmieniony ( 27.11.2022. )