22.05.2024.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Czwarta Niedziela Adwentu 18 grudnia 2022 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Aktualności
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Czwarta Niedziela Adwentu 18 grudnia 2022 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
17.12.2022.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czwarta, a więc ostatnia Niedziela Adwentu otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego! W sobotę Wigilia i potem kolejne świąteczne dni. Jesteśmy po rekolekcjach. Przez cały tydzień starajmy się czuwać przygotowując się do Uroczystości Bożego Narodzenia poprzez uczestnictwo w Roratach i Nowennie do Bożego Dzieciątka. Nowenna w dni powszednie o 6:40 , a roraty o 7:00. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. 

4. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. W pierwszy i drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia  Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 9:30, 11:30 i 17:00.

5. Ale jeszcze wcześniej w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Zdecydowana większość wiernych nie uczestniczyła w tegorocznych rekolekcjach adwentowych tylko garstka uczestniczyła w tych ćwiczeniach duchowych lekceważąc głos Kościoła, który w tym świętym czasie przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego Miłosierdzia. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. Dlatego w naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej.

6. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

19.12

Poniedziałek

7.00

+Jan, Bronisława, Władysław, Anna, Paweł, Stanisław, Czesław, Wiesława, Krystyna, Helena, Henryk, Bronisław i za zmarłych z tych rodzin

Rodzina

20.12

Wtorek

7.00

+Franciszek, Józef Niezgoda, Józef, Stanisława Wójcik, Antoni, Krystyna Wójcik, Tadeusz, Maria Rejmak

 

17.00

+Edward Czępiński (2r.)

 

21.12

Środa

7.00

+Krystyna Mirosław (2r.), Stanisław, Roman Mirosław

Syn z Rodziną

17.00

+Wacław (18r.), Marianna Mirosław zm. z rodz. Mirosławów i Jośków

 

22.12

Czwartek

7.00

+Bronisława, Serafin, Jerzy, Alfreda, Wacław, Maria, Lucyna, Roman, z rodz. Borkowskich, Pajerów i Kuchtów, Genowefa i Julian Wąchała

 

23.12

Piątek

7.00

+Jan Kołodziejczyk (11m-c), zakończenie

Ucz. pog.

24.12

Sobota

7.00

+Jan Bartoszcze (8r.)

 

25.12

Niedziela

Uroczystość

Bożego

Narodzenia

0.00

za Parafian

 

8.00

+Maria Bednarczyk (5r.), Czesław, Irena, Jarosław Parakowski

 

9.30

+Antoni, Marianna, Władysław z Masiaków i z rodz. Kozaków Marianna i Jan

 

11.30

+Marianna (4r.), Jan Czerniec, Helena, Paweł Czerniec, Kajetan, Aniela Muciek, Józef Jędrej, Leszek Czerniec

 

17.00

+Jan (r.), Maria Hetman, Wiesław, Stanisław Więckowscy

 

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej

8. Zapowiedź przedślubna  druga

Rafał Błaszczak par. Palikije i Katarzyna Czerniec par. tut. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami jest obowiązany powiadomić kompetentną władzę kościelną. 

9. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem chodników na cmentarzu grzebalnym. Od ostatniej niedzieli wpłynęło 600 złotych. Ofiarę tę złożyło 7 rodzin

10. 15 grudnia  zmarła Wiesława Lizoń z Miłocina ostatnio zamieszkała w Lublinie. Pogrzeb odbędzie się w piątek 23 grudnia o godz. 12.30. Pomódlmy się… 

Zmieniony ( 17.12.2022. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz