20.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 stycznia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 stycznia 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
31.12.2022.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2023

1. Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Zapytajmy: z jakim przesłaniem wysyła nas Kościół w Nowy Rok? Przesłanie to zawarte jest w czytaniach mszalnych przeznaczonych na dzień 1 stycznia. Przypomina nam w nich, że dzięki Chrystusowi otrzymaliśmy przybrane synostwo Boże i możemy zwracać się do Boga tym cudownym słowem – Ojcze. Dalej, każe nam iść w Nowy Rok z imieniem Jezusa na ustach. W tym bowiem dniu takie Chrystusowi nadano imię. Mamy też iść pod opieką Bożej Rodzicielki Maryi i tak jak Ona zachowywać i rozważać w swoim sercu Boże prawdy. I nie tylko zachowywać, ale i głosić jak pasterze, którzy znaleźli Dziecię położone w żłobie, apóźniej o Nim opowiadali. Ale to nie wszystko. Mamy iść w Nowy Rok z Bożym błogosławieństwem.
Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom my kapłani życzymy w nowym roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym – 2023 roku – błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże.

2. Dzień dzisiejszy – to również z woli papieża Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W naszych modlitwach pamiętajmy więc i o tej ważnej dla wszystkich intencji.

3. W piątek – pierwszy piątek miesiąca – będziemy przeżywać uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną uroczystością „Trzech Króli”. O godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8:00, 9:30, 11:30 i 17:00. W czasie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kadzidło i kredę. Składka zbierana w tym dniu w kościele przeznaczona będzie na potrzeby misji. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 spotkanie opłatkowe dla Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej i Legionu Maryi. Spowiedź pierwszopiątkowa przed każdą Mszą Świętą. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 po raz siódmy przez Wojciechów przejdzie Orszak Trzech Króli. Uczestnicy Orszaku biorą udział we Mszy Świętej o godz. 11:30. Po Mszy Świętej Orszak wyruszy trasą jak w ubiegłych latach w kierunku remizy OSP w Wojciechowie. Tam przy drobnym poczęstunku uczestnicy będą kolędować. Przewidziane jest przedstawienie przygotowane przez Klub Seniora w Wojciechowie pt. Narodziła się nam Nadzieja i miłość. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

4. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17:00 Eucharystia. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30 ślubowanie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

• w poniedziałek, 2 stycznia – święty Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, wielcy biskupi i nauczyciele wiary. Żyli w IV wieku na terenie dzisiejszej Turcji. Czci ich Kościół Wschodni i Zachodni. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do refleksji i modlitwy o przywrócenie jedności Kościoła, o umocnienie w wierze i unikanie błędów wynikających z braku wiedzy.

6. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem.

Plan wizyty w tym tygodniu przedstawia się następująco:

Poniedziałek 2 stycznia

1. Cyganówka

2. Maszki za szkołą i mleczarnia (od rodz. Stachyrów do rodz.Pomorskich)

Wtorek  3 stycznia

1.Stasin i mieszkańcy przy drodze do Lublina

2. Romanówka

Środa 4 stycznia

1. Ignaców od Wojciechowa

2. Ignaców od Bełżyc

3. Maszki wieś

Czwartek  5 stycznia

1. Maszki  szkoła (Od rodz. Zalewskich i  Janiny Żydek)

2. Wojciechów Kol. V od rodz.. Dziwulskich)

Sobota 7 stycznia

1. Wojciechów (od rodz. Czępińskich)

2. Wojciechów od wieży do zejścia

3. Ignaców Olszynki

Prosimy pojazdy na 8:30

+Stanisław Mirosław (8m-c)

+ Stanisław, Janusz Czępińscy, Józef, Bronisława Miazek

+Sławomir Górniak (4r.)

+Zofia Kamińska (5m-c)

+Stanisława Cabań 5 m-c)

+Krzysztof Buda (6m-c)

+Henryk (27r.),Leokadia, Zofia, Stanisław, Czesław z rodz. Walczaków, Katarzyna, Feliks Bieniek

+Henryka Mirosław (2m-c), zakończenie

Uroczystość Objawienia Pańskiego

+Helena, Jan,Joanna, Stanisław Rejmak, Tadeusz Szarnowski

+Jan, Władysława, Wacław, Maria, Franciszek Bednarczyk

+Leokadia, Jan, Henryk Czajkowscy, Sabina, Julian Kawalec

+Wojciech Staniak (4r.), Stanisław Staniak, zm. z rodz. Staniaków, Czępińskich, Mirosławów

+Halina i Edward Mirosław

+Krzysztof Buda

Święto Chrztu Chrystusa

+Józef (26r.), Janusz, Genowefa z rodz. Kamińskich

+Czesław Szpakowski (8r.)

+ Zbigniew Ptasiński (14m-c)

+Leszek Czępiński (5r.), Stanisław Czępiński (21r.)

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy religijnej.

9. W dniu wczorajszym odszedł do Domu Ojca Papież senior Benedykt XVI. Wielki Pasterz kościoła, sługa dobry, wierny i roztropny, który wskazywał nam drogę  Miłości, którą jest sam Bóg. Jest drogowskazem do Królestwa Bożego. Poczuliśmy woń Jego świętości. Módlmy się o radość wieczną dla niego.

10. Jutro o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Henryka Mirosława z Maszek. Pomódlmy się...

Zmieniony ( 03.01.2023. )