02.10.2023.
 
   
            Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Szósta Niedziela Zwykła 12 lutego 2023 - ogłoszenia duszpasterskie  
 
Menu witryny
Strona główna
Historia
Patron
Ogłoszenia
Nabożeństwa
Duszpasterze
Wspólnoty
Sakramenty i posługi
Aktualności
Galeria
Wirtualna wędrówka szlakiem zabytkowych kościołów

 

 
Wirtualna wedrówka szlakiem zabytkowych kosciolów  
Szósta Niedziela Zwykła 12 lutego 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
11.02.2023.

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. W dzisiejszą, szóstą niedzielę w ciągu roku, w cyklu „A” czytamy Ewangelię wg św. Mateusza. Dziś Jezus, kontynuując swoje nauczanie określane jako „Kazanie na górze”, zwraca naszą uwagę na relacje międzyludzkie, rodzinne i przyjacielskie. Warto, byśmy się im przyjrzeli. Może jest coś, co można by w tych relacjach ulepszyć, poprawić. A może jest coś, co należałoby naprawić? Wykorzystujmy w tym celu czas, który jest nam dany, nie tylko w rozpoczynającym się dziś tygodniu.

2. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii. 

3. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

4. Intencje mszalne:

Data

Godz.

Intencja

Zamawiający

13.02

Poniedziałek

7.00

+Sławomir Sulek, Stanisław Depta (13 m-c)

Ucz. pog.

7.00

+Roman Misztal

Ucz. pog.

7.30

+ Krzysztof Buda greg. 15

Ucz. pog.

14.02

Wtorek

7.00

+Krzysztof Buda greg. 16

Ucz. pog.

7.00

+Roman Misztal

Ucz. pog.

7.30

+Marianna Ptasińska (30 dzień po śmierci)

Ucz. pog.

17.00

+Zbigniew Muciek (1r.), Stanisław, Helena, Jan i zm. z rodz. Mućków

 

15.02

Środa

7.00

+Krzysztof Buda greg. 17

Ucz. pog.

7.00

+Roman Misztal

Ucz. pog

7.30

+Wiesław Lizoń (2m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Stefan Szewczyk

 

16.02

Czwartek

7.00

+Janina Mirosław (5m-c)

Ucz. pog.

7.00

+Roman Misztal

Ucz. pog.

7.30

+Stanisław Mirosław (3m-c)

Ucz. pog.

17.00

+Krzysztof Buda greg. 18

Ucz. pog.

17.02

Piątek

7.00

+Franciszek Reszka (6m-c)

Ucz. pog.

7.00

+Roman Misztal

Ucz. pog.

7.30

+Irena Mirosław (30 dzień po śmierci)

Ucz. pog.

17.00

++Krzysztof Buda greg. 19

Ucz. pog.

18.02

Sobota

7.00

+Maria Czesław, Stanisław Gryglicki

 

7.30

  Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo w 50r. urodzin Elizy Tarczyńskiej

 

17.00

+Krzysztof Buda greg.20

Ucz. pog.

19.02

VII

Niedziela

Zwykła

8.00

+Zofia, Bolesław, Jan, Henryk, Marianna z Miareczków

 

9.30

+Jan Kołodziejczyk, Zofia, Jan Szewczyk, Maria Pluta

Rodzina

11.30

+Krzysztof Buda greg. 21

Ucz. pog.

17.00

+Adam Kubecki (3r.)

 

5 Prasa katolicka

6. Dzisiaj po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na rzecz osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, natomiast na Fundusz Wschodni będą zbierane ofiary do puszek w przyszłą niedzielę.

7. Rolnicy z terenu Gminy Wojciechów zainteresowani bezpłatnym odbieraniem folii lub innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej takich jak siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów, popakowania po nawozach, opakowania typu BIG bag mogą składać wnioski o w/w odpadach do Urzędu Gminy w Wojciechowie (budynek Agronomówki pokój nr 4) w terminie do 28 lutego b.r.

6. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Romana Misztala. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 7 marca o 7.30, a następnie 5 intencji od uczestników pogrzebu.  

Zmieniony ( 11.02.2023. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023 Parafia pod wezwaniem św. Teodora w Wojciechowie :: Joomla! jest Wolnym Opogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Wydanie polskie: Polskie Centrum Joomla!
Concept design by MediaMente.biz