23.04.2024.

Strona główna arrow Ogłoszenia arrow Siódma Niedziela Zwykła 19 lutego 2023 - ogłoszenia duszpasterskie

Siódma Niedziela Zwykła 19 lutego 2023 - ogłoszenia duszpasterskie Drukuj Email
19.02.2023.

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 lutego 2023

1.Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego zwłaszcza miłości nieprzyjaciół. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy nie tylko materialnej, lecz może właśnie duchowej: dobrego słowa, poświęconego czasu. Może potrzeba tak niewiele: podzielić się radością, posłuchać tego, co inni mają do powiedzenia, wypić razem herbatę, wyjść wspólnie na spacer, zaopiekować się kimś podczas choroby. Wrażliwe serce na pewno podsunie nam wiele innych pomysłów. A wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej formie.

2. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8:00, 9:30 i 17:00. Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

3.W piątki Wielkiego Postu o godzinie 16:15 będą odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej, a po nich Msza Święta. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego zapraszam.

4. Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. Po Mszy Świętej o godzinie: 9:30 Gorzkie Żale.

5. Nasze doroczne rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w tym roku od 17 do 19 marca.

+Marian Tarka (30 dzień po śmierci)

+Czesław Krzysiak

Mieszkańcy bloku 75a w Bełżycach

+Edmund Kowalski (30 dzień po śmierci)

+ Krzysztof Buda greg. 22

+Edmund Kowalski

Rodzina Buraczaniuk

+Krzysztof Buda greg. 23

+Tadeusz Trojanowski (2m-c)

Popielcowa

+Krzysztof Buda greg. 24

+Stanisław (52r.), Genowefa, Ryszard, Karolina, Adam z rodz. Podlaskich i zm. z rodz. Stachyrów

+Stanisław (38r.), Wiesława Więckowscy, Maria i Jan Hetman

+Tadeusz Jędrej (6r.)

+Aleksander Mirosław (25r.), Janina Mirosław (5m-c)

Córka

+Bronisława, Władysław, Jan, Czesław, Stanisław, Henryk, Helena, Anna, Paweł, Stanisław z rodz. Żuchników i Jośków i zm. z tych rodzin

+Krzysztof Buda greg. 25

+Marian Pyź (23r.), Teresa Pyź, Maria Kwaśniewska, Edward Łącz, Janina i Stanisław Walczak

+Mieczysław Chudzik (10 m-c)

+Krzysztof Buda greg. 26

+Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Aleksandry w 1r. urodzin i o zdrowie Aleksandra

+Zuzanna , Czesław, Feliksa, Wojciech Kowalscy, Jan i Feliksa ze Stachyrów

+Krzysztof Buda greg.27

+Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Aleksandry Lewandowskiej w 18 r. urodzin

I Niedziela Wielkiego Postu

+Genowefa (5r.), Janusz, Józef z rodz. Kamińskich

+Leszek Nagnajewicz (12r.), i zm. z rodz. Nagnajewiczów

+Krzysztof Buda greg. 28

+Zdzisław Rynkowski (17r.)

8. Dzisiaj po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek  na Fundusz Wschodni.

9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb Czesława Krzysiaka z Bełżyc. Msza Święta w 30 dzień po śmierci zostanie odprawiona 13 marca o godz. 7:00 oraz 7 intencji miesięcznych od uczestników pogrzebu.

Zmieniony ( 19.02.2023. )